20:45 2020 Rugsėjo 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1645
 • RUB89.8713
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  117

  Krašto apsaugos ministro Raimundo Karoblio teigimu, rimtą požiūrį į gynybą ir saugumą galima parodyti, tik skiriant jiems užtektinai dėmesio bei išteklių

  VILNIUS, lapkričio 22 — Sputnik. Lietuvos krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis ketvirtadienį kariuomenės šimtmečiui skirtoje spaudos konferencijoje pareiškė, kad reikia modernizuoti Lietuvos Respublikos kariuomenę ir investuoti į ją.

  "Tik po Ukrainos įvykių supratome, kad kariuomenę reikia modernizuoti", — pasakė Karoblis.

  Pasak ministro, kariuomenė turėtų būti modernizuota, tinkamai pasiruošusi atremti galimas grėsmes.

  "Šalies gynyba yra ne tik kariuomenės, bet ir visų mūsų atsakomybė. Niekas negins mūsų, jei patys nesiginsime", — pasakė ministras ir pabrėžė, kad gynyba kainuoja, ir "tik skirdami užtektinai dėmesio bei išteklių parodome, kad rimtai žiūrime į gynybą ir saugumą".

  Karoblis pranešė, kad Lietuva planuoja iš JAV įsigyti 200 šarvuotų visureigių, kurių vertė yra 100 milijonų eurų. Derybas šiuo klausimu numatyta baigti per artimiausius dvejus metus.

  Be to, kitais metais į Lietuvą turi būti pristatytos šarvuotos kovinės mašinos "Boxer", kurių užsakyta 88. 

  Pasak Lietuvos kariuomenės vado generolo leitenanto Jono Vytauto Žuko, Lietuva taip pat planuoja įsigyti artimojo nuotolio prieštankinių raketų "Spike", o iki 2030 metų ir vidutinio nuotolio prieštankinių raketų "Javelin". Šie pirkiniai kariuomenei papildomai kainuos apie 60-70 milijonų eurų.

  Anksčiau krašto apsaugos ministras pareiškė, kad oro gynybos stiprinimas yra vienas iš svarbiausių Lietuvos gynybos prioritetų. Karoblis pažymėjo, kad NATO pasiūlymas šiuo klausimu bus parengtas kitų metų birželį.

  Baltijos valstybių oro gynyba yra viena iš silpniausių karinių zonų. Šiuo metu Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje yra trumpojo nuotolio oro gynybos sistemos (3-5 kilometrai).

  Dar šia tema

  Lietuvos kariniame parade bus parodytos pėstininkų kovos mašinos "Boxer"
  Žiniasklaida sužinojo apie Belgijos planus stiprinti karinį buvimą Baltijos šalyse
  Rusijos URM priminė apie NATO karių skaičių Lietuvoje
  Lietuvos premjeras paragino NATO sustiprinti oro gynybos sistemą Baltijos regione
  Tegai:
  Krašto apsaugos ministerija, Lietuva, Raimundas Karoblis, Lietuvos kariuomenė

  Svarbiausios temos