08:13 2019 Kovo 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1354
 • RUB73.0040
  Lietuvos kariuomenės vadas Vytautas Žukas, archyvinė nuotrauka

  Žukas siunčia žinią priešininkams: užpuolimo atveju Lietuva gintųsi

  © Photo: LIETUVOS KARIUOMENĖ
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  7712

  Lietuvos kariuomenės šimtmečio proga kariuomenės vadas Vytautas Žukas teigia, kad pagrindinė kariuomenės užduotis — atgrasyti potencialius priešininkus

  VILNIUS, lapkričio 23 — Sputnik. Pasak Lietuvos kariuomenės vadas Vytauto Žuko, aktyvūs veiksmai tobulinant kariuomenę ir NATO karinių pajėgų dislokavimas šalies teritorijoje siunčia žinią, jog užpuolimo atveju Lietuva gintųsi, praneša LRT.

  "Atrodo, kad su Rusija arba su savo potencialiais priešais vykdome ginklavimosi varžybas. Pagrindinis tikslas yra atgrasymas ir valios demonstravimas, jog Lietuvoje egzistuoja ginkluota struktūra, turime modernius ginklus, turime didelį aktyvųjį rezervą. Mes turime realius savo gynybos planus – tiek nacionalinius, tiek NATO. <...> Tai aiški žinia mūsų potencialiems priešininkams", – LRT Radijui teigė kariuomenės vadas.

  Penktadienį Lietuvos kariuomenė švenčia savo šimtmetį. Šia proga lapkričio 24 dieną Vilniuje vyks karinis paradas.

  Pastarąjį kartą toks paradas su karine technika Vilniuje surengtas 2013 metais, minint Lietuvos kariuomenės atkūrimo 95-ąsias metines. Tąkart paradas vyko Gedimino prospekte, o jame dalyvavo apie 500 Lietuvos ir sąjungininkų karių su karine technika.

  Įsakymas dėl Lietuvos kariuomenės atkūrimo buvo pasirašytas 1918 metų lapkričio 23 dieną, ir ši data yra minima kaip Lietuvos kariuomenės diena. Jos metu kasmet yra organizuojami iškilmingi renginiai ne tik Vilniuje, bet ir kituose Lietuvos miestuose.

  Pėstininkų kovinė mašina Boxer
  © Sputnik /
  Pėstininkų kovinė mašina "Boxer"

  Dar šia tema

  Lietuvos kariuomenės 100-mečio proga pristatytas naujas vaizdo klipas
  Kariuomenės šimtmečio proga prasidėjo karių žygis per visą Lietuvą
  KAM vadovas: Lietuvos kariuomenei reikia modernizavimo ir investicijų
  Tegai:
  Jonas Vytautas Žukas, Lietuvos kariuomenė

  Svarbiausios temos