19:40 2019 Birželio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1265
 • RUB72.3880
  Vytenis Andriukaitis

  Socialdemokratų kandidatu į prezidentus tapo Andriukaitis

  © Facebook/Vytenis Andriukaitis
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  59 0 0

  Andriukaičio kandidatūra sulaukė daugiausiai partijos skyrių paramos, konferencija jo kandidatūrą patvirtino bendru sutarimu

  VILNIUS, lapkričio 24 ― Sputnik. Lietuvos socialdemokratų partijos konferencija kandidatu į prezidentus patvirtino Vytenį Povilą Andriukaitį.

  Būtent jo kandidatūra sulaukė daugiausiai – apie 40 – partijos skyrių paramos. Konferencija Andriukaičio kandidatūrą patvirtino bendru sutarimu.

  "Yra kandidatų į prezidentus, kuriems mes galime užduoti klausimą: "Apie ką jūs?". Vytenis – ne iš tų. Visi žinome, apie ką yra Vytenis – apie socialdemokratiją, apie vertybes. Visa tai jis savo darbais ir gyvenimu yra įrodęs. Tik turime nedidelę problemą – paskolinome Vytenį Europai ir dabar teks jį atgauti", - kalbėjo partijos pirmininkas Gintautas Paluckas.

  Andriukaitis nuo 2014 metų lapkričio 1 dienos eina Europos Sąjungos komisaro, atsakingo už sveikatą ir maisto saugą, pareigas.

  Prezidento rinkimai vyks kitų metų gegužės 12 dieną, antrasis prezidento rinkimų turas bus surengtas gegužės 26-ąją.

  Taip pat LSDP kandidatų į Europos Parlamentą rinkimus išrinkta europarlamentarė Vilija Blinkevičiūtė. 

  22 pavardžių kandidatų sąrašą EP rinkimuose patvirtino LSDP konferencija. Kandidatus į EP reitingavo visi partijos nariai.

  Sąrašo lyderė Blinkevičiūtė surinko per 3 tūkst. pirmumo balsų.

  Antroje sąrašo vietoje ― LSDP pirmininko pavaduotoja, Seimo narė Rasa Budbergytė, trečioje ― Seimo narys Juozas Olekas, ketvirtoje ― LSDP frakcijos Seime seniūnas Julius Sabatauskas, penktoje ― Lietuvos socialdemokračių moterų sąjungos pirmininkė Orinta Leiputė.

  Konferencija į EP kandidatų sąrašą nusprendė įtraukti LSDP patariamosios garbės tarybos pirmininką, diplomatą, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarą Vytautą Plečkaitį.

  Šiuo metu socialdemokratams EP atstovauja Vilija Blinkevičiūtė ir Zigmas Balčytis.

  Rinkimai į EP vyks kitų metų gegužės 26 dieną. Rinkimai į Europos Parlamentą Lietuvoje bus rengiami tuo pačiu laikotarpiu kaip ir visose Europos Sąjungos valstybėse narėse (gegužės 23 – 26 dienomis). Lietuvoje bus renkama 11 Europos Parlamento narių.

  Tegai:
  Vytenis Andriukaitis

  Svarbiausios temos