18:54 2019 Kovo 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1358
 • RUB73.1062
  MG Baltic, archyvinė nuotrauka

  "MG Baltic" kaltina VSD asmenų nekaltumo prezumpcijos bei reputacijos pažeidimu

  © Photo: Teleservis
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  2410

  "MG Baltic" pateikė teismui ieškinį VSD ir jo vadovui Dariui Jauniškiui ir reikalauja atlyginti neturtinę žalą

  VILNIUS, lapkričio 26 — Sputnik. Pirmadienį koncernas "MG Baltic" bei su juo susiję asmenys teismui pateikė ieškinį Valstybės saugumo departamentui (VSD) ir asmeniškai jo vadovui Dariui Jauniškiui, skelbia LRT su nuoroda į koncerno pranešimą.

  Ieškinyje prašoma atlyginti neturtinę žalą "už grubų asmenų nekaltumo prezumpcijos bei reputacijos pažeidimą, VSD savivalę išviešinant privačius asmenų pokalbius bei žvalgybos duomenis". Žalos dydis apskaičiuotas, atsižvelgiant į Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) ir kitų tarptautinių tribunolų praktiką.

  Pranešime pabrėžiama, kad 2018 metų gegužės 8 dieną VSD paviešinus raštą "Dėl informacijos pateikimo", parlamentinį tyrimą atliekantis Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) gavo informaciją apie UAB koncerną "MG Baltic", Darių Mockų, Ramutį Jancevičių, Zitą Sarakienę bei advokatus — Romaną Raulynaitį ir Ingą Žemkauskienę (VSD pažyma).

  Biurokratija laimėjo prieš "MG Baltic", o Masiulis tik vykdė liberalų programą >>

  Koncernas "MG Baltic" yra pateikęs ieškinį VSD, kuriuo "prašo pripažinti tikrovės neatitinkančiais VSD pažymoje išdėstytus teiginius", taip pat yra pateiktas ieškinys Seimo NSGK pirmininkui Vytautui Bakui, kuriuo prašoma Bako teiginius, kad "MG Baltic" veikla atitinka organizuotos nusikalstamos grupės (organizuoto nusikalstamumo) požymius ir "MG Baltic" padarė valstybei apytiksliai 500 mln. eurų žalą, pripažinti neatitinkančiais tikrovės bei pažeidžiančiais koncerno "MG Baltic" dalykinę reputaciją.

  "MG Baltic" byla

  Vilniaus apygardos teisme vyksta tyrimai dėl politinės korupcijos. Be Masiulio ir Kurlianskio byloje taip pat kaltinami Darbo partijos pirmininkas Vytautas Gapšys, buvęs parlamentaras Šarūnas Gustainis ir Seimo narys Gintaras Steponavičius, o taip pat koncernas "MG Baltic", Liberalų sąjūdis ir Darbo partija.

  Tyrimas prasidėjo 2016 metais. Tardymo organai teigia, kad koncernas bandė paveikti pareigūnų sprendimus, siūlydamas jiems kyšį. Kaltinamiesiems gali būti skirta iki aštuonerių metų kalėjimo, taip pat 1,9 milijono eurų bauda.

  Gegužės pabaigoje Lietuvos nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) pristatė savo tyrimo, kuris tęsėsi daugiau nei pusmetį, rezultatus. Didžiausias dėmesys buvo skiriamas verslo koncernui "MG Baltic", kuris, parlamentarų nuomone, kėlė grėsmę valstybės interesams ir nacionaliniam saugumui.

  Anksčiau koncernas padavė ieškinį Vilniaus apygardos teismui, kad Valstybės saugumo departamento NSGK parengtoje ataskaitoje, duomenys neatitinka tikrovės. Teismas atmetė skundą.

  Dar šia tema

  Karbauskis iškasa karo su VSD kirvį?
  "Leo LT" kūrėjas prisiteisė iš Puteikio 6 tūkstančius eurų už sutarties paviešinimą
  Kas laukia Lietuvos liberalų?

  Svarbiausios temos