12:16 2019 Kovo 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1349
 • RUB72.9217
  Lietuvos, NATO ir ES vėliavos, archyvinė nuotrauka.

  Premjeras mano, kad Lietuva neturi alternatyvų transatlantinei vienybei

  © Sputnik/ Alexander Lipovets
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  30 0 0

  Pasak premjero, turėtume išlaikyti transatlantinį ryšį ir JAV dalyvavimą Europoje, paralelinių iniciatyvų kūrimas gali sujaukti esamą saugumo architektūrą Europoje, o tai nėra nei Lietuvos, nei Prancūzijos interesas

  VILNIUS, lapkričio 26 — Sputnik. Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis susitiko su Prancūzijos ambasadore Lietuvoje Claire Lignieres-Counathe ir aptarė bendradarbiavimo potencialą, partnerystės stiprinimo galimybes, sakoma Vyriausybės pranešime žiniasklaidai.   

  Premjeras pasidžiaugė puikių dvišalių santykių raida, augančiomis ekonominio bendradarbiavimo apimtimis, kultūrinių iniciatyvų gausa ir išsakė siekį toliau gilinti Lietuvos ir Prancūzijos strateginę partnerystę.

  Vyriausybės vadovas informavo, kad siekiant didesnės konkurencijos mažmeninėje prekyboje laukiame ir Prancūzijos kompanijų atėjimo į augančią Lietuvos rinką.

  "Regime, kad turistai iš Prancūzijos vis labiau domisi Lietuva, ir siekiame skatinti žmonių tarpusavio kontaktus, prancūzų kalbos sklaidą Lietuvoje", — sakė premjeras.

  Akcentuota, kad labai vertinamas Prancūzijos solidarumas bei indėlis stiprinant Lietuvos ir viso Baltijos regiono saugumą, ypač sveikintinas Prancūzijos karių dalyvavimas NATO sąjungininkų pajėgose mūsų šalyje. Svarbu toliau stiprinti ES ir NATO valstybių narių bendradarbiavimą kovojant su hibridinėmis grėsmėmis, derinant išteklius, keičiantis patirtimi ir geriausia praktika. 

  Pasak premjero, turėtume išlaikyti transatlantinį ryšį ir JAV dalyvavimą Europoje. Jo manymu, paralelinių iniciatyvų kūrimas gali sujaukti esamą saugumo architektūrą Europoje, o tai nėra nei Lietuvos, nei Prancūzijos interesas.

  Akcentuota, jog Lietuva vertina principingą Prancūzijos poziciją Rusijos atžvilgiu. Pasak Skvernelio, reikalinga Europos vienybė atsakant į "Rusijos keliamas grėsmes".

  Įsibėgėjant deryboms dėl Europos Sąjungos finansinės perspektyvų gairių, premjeras dar kartą pabrėžė Lietuvos kertinius prioritetus – išlaikyti tinkamą finansavimą Sanglaudos politikai, tiesioginėms išmokoms žemės ūkio sektoriuje ir Ignalinos atominės elektrinės uždarymo programai.

  Susitikimo metu taip pat pabrėžta, jog Rytų partnerystė — Lietuvos užsienio politikos prioritetas, ir tam daugiau dėmesio turėtų skirti visa ES.

  Lietuvos ir NATO tarptautinis bendradarbiavimas
  © Sputnik /
  Lietuvos ir NATO tarptautinis bendradarbiavimas

  Dar šia tema

  ES planuoja Briuselyje įsteigti būstinę operacijoms valdyti
  JAV ragina Europą kariuomenės kūrimo planą derinti su NATO
  Ekspertas: vieningos Europos kariuomenės klausimu Baltijos šalys parems JAV
  Baltijos šalių KAM vadovai susitarė stiprinti specialiųjų pajėgų bendradarbiavimą
  Tegai:
  Prancūzija, Lietuva

  Svarbiausios temos