06:21 2020 Lapkričio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Skandalas aplink Klaipėdos miesto deputatą Viačeslavą Titovą (31)
  83

  Lapkričio 14 dieną įvyko teismo posėdis dėl apkaltos Klaipėdos deputatui, apkaltintam miesto tarybos nario priesaikos pažeidimu, jam iškėlus klausimą dėl "miško brolių" vado Adolfo Ramanausko (Vanago) atminimo įamžinimo

  VILNIUS, lapkričio 26 — Sputnik. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas nusprendė, kad Klaipėdos savivaldybės deputatas, Lietuvos rusų sąjungos Klaipėdos skyriaus vadovas Viačeslavas Titovas pažeidė deputato priesaiką.

  Interviu Sputnik Lietuva Titovas pareiškė, kad tikėjosi teisingo teismo sprendimo.

  "99,9 proc. buvau įsitikinęs, kad teismas yra mano pusėje. Nejaučiu ir nemanau, kad pažeidžiau miesto tarybos deputato priesaiką, pareikšdamas savo ir rinkėjų nuomonę, kas buvo patvirtinta teisme po to, kai pasisakė istorikas, kuris pabrėžė, kad vyko beginklių žmonių žudynės. Be to, istorikas sakė, kad niekas iš istorikų 1957 metų bylos nėra matęs. Remiantis šiuo liudijimu, teismo sprendimas yra labai keistas", — sakė deputatas.

  Titovas teigia, kad Vyriausiojo administracinio teismo sprendimas negali būti ginčijamas, tačiau jis ketina pateikti ieškinį Europos Žmogaus Teisių Teismui. Jis mano, kad Lietuvoje trūksta teisingumo.

  "Aš galiu pareikšti savo nuomonę, tačiau teismo sprendimą turėtų gerbti visi. Mūsų šalyje nėra pakankamai teisingumo. Manau, kad tai nutiko ne be politinio spaudimo", — sakė Titovas.

  Deputatas taip pat kalbėjo apie savo ateities planus — dalyvavimą miesto tarybos rinkimuose kartu su judėjimu "Titovas ir teisingumas". Pasak jo, rinkėjai savo valią išreikš kovo 3 dieną savivaldybių rinkimuose.

  Titovo byla teisme nagrinėta lapkričio 14 dieną. Po susitikimo deputatas sakė agentūrai "Sputnik Lietuva", kad "nėra priežasties sakyti, jog jis pažeidė miesto tarybos deputato priesaiką, iškeldamas klausimą komiteto posėdyje".

  Titovo byla

  Liepos pabaigoje Lietuvoje kilo skandalas dėl Titovo pasisakymų apie tai, kad Lietuvos "partizanas", ​​"miško brolis" Adolfas Ramanauskas-Vanagas susijęs su 8 tūkstančių taikių piliečių ir vaikų nužudymu.

  Kitą dieną savo socialinio tinklo paskyroje Titovas patalpino ir viešą įrašą, kuriame nurodė, kad Vanagas dalyvavo  vadinamuose "karo-lauko" teismuose ir asmeniškai skelbė mirties nuosprendžius taikiems Lietuvos gyventojams.

  Dėl Titovo pasisakymų taip pat yra pradėtas ikiteisminis tyrimas Klaipėdos apygardos prokuratūroje dėl mirusiojo atminimo paniekinimo, o Klaipėdos miesto iniciatyva Titovui buvo pradėta Įgaliojimų netekimo procedūra.

  Lietuvoje "miško broliai" — nacionalistiškai nusiteikę ginkluoto judėjimo, 1940-1950 m. veikusio šalies teritorijoje, organizatoriai. Antrojo pasaulinio karo metu daugelis iš tų, kurie buvo prieš Tarybų valdžią, prisijungė prie fašistinės Vokietijos. "Miško broliai" buvo prisidėję prie civilių gyventojų naikinimo ir tarybinių partijų darbuotojų žudynių.

  Paremti Viačeslavą Titovą galima pagal žymę #freeTitov socialiniuose tinkluose.

  Miško broliai Baltijos šalyse 1940-1950 metais
  © Sputnik
  "Miško broliai" Baltijos šalyse 1940-1950 metais

   

  Temos:
  Skandalas aplink Klaipėdos miesto deputatą Viačeslavą Titovą (31)

  Dar šia tema

  Lietuva paliko savo ekonomiką likimo valiai, sako Titovas
  Titovas papasakojo agentūrai "Sputnik Lietuva" apie pirmąjį "Ramanausko bylos" posėdį
  "Miško brolių" vadas pripažintas Lietuvos valstybės vadovu
  Rusija pakomentavo Ramanausko-Vanago pripažinimą Lietuvos vadovu
  Tegai:
  Adolfas Ramanauskas-Vanagas, teismas

  Svarbiausios temos