23:52 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  "Miško broliai": praeitis ir dabartis (70)
  79

  Bus tęsiama oficiali ideologija: steigiami paminklai ir rengiami įvairūs "miško brolių" garbinimo renginiai, sako ekspertas Nikolajus Meževičius

  VILNIUS, lapkričio 27 — Sputnik. Sekmadienį ant Kryžkalnio kalvos atidengtas dešimtmetį statytas memorialas, skirtas Kęstučio apygardos "partizanų" atminimui įamžinti. Memoriale surinktos ir įamžintos 1137 "kovojusių prieš totalitarinę valstybę partizanų" pavardės.

  Rusijos Baltijos studijų asociacijos prezidentas, ekonomikos mokslų daktaras, profesorius Nikolajus Meževičius interviu Sputnik Lietuva teigė, kad Lietuvos politikai, šlovindami "miško brolius", turi vienintelį tikslą — kuo ilgiau likti valdžioje.

  "Lietuvos Respublikos politikai mano, kad 40-ųjų – 56-ųjų metų eros žudikų ideologija laimėjo. Tai aktyviai įgyvendina partijos ir komjaunimo mokyklų absolventai. Čia galima prisiminti Lietuvos prezidentę ir užsienio reikalų ministrą. Taip, jie pasinaudojo šia ideologija, ir imtųsi bet kokių kitų priemonių, jei tik jos leistų jiems išlaikyti valdžią", — teigė ekspertas.

  Pasak Meževičiaus, Lietuvos valdžia ir toliau palaikys šią politiką.

  "Dabar ši ideologija tęsis: bus pastatyti paminklai, vyks įvairūs renginiai, kuriuose bus rodoma, kad jie ["miško broliai"] tiesiog žmonės, kurie kartais elgėsi netinkamai. Pavyzdžiui, pasirašyti įsakymą įsteigti getą yra "netinkamas elgesys". Tai yra oficialus tų lietuvių, vadinamųjų "partizanais", kurių rankos suteptos žydų, lenkų, rusų, lietuvių krauju, vertinimas. Tokia politika yra konstruktyvi vien dėl to, kad leidžia likti valdžioje. Lietuvos politikai neturi kitų sėkmės kriterijų", — apibendrino tyrėjas.

  Apie "miško brolių" nusikaltimus paskelbė Lietuvos rašytoja Rūta Vanagaitė savo knygoje apie Holokaustą ir Klaipėdos miesto tarybos deputatas Viačeslavas Titovas. Po savo pareiškimų jie tapo kritikuojami ir persekiojami Lietuvoje.

  Lietuviai "partizanai" dažnai prisijungdavo prie "miško brolių" — ginkluotų nacionalistų grupuočių, veikusių šalies teritorijoje 1940-1950 metais. Antrojo pasaulinio karo metu daugelis tų, kurie buvo prieš Tarybų valdžią, prisijungė prie fašistinės Vokietijos. "Miško broliai" buvo prisidėję prie civilių gyventojų naikinimo ir tarybinių partijų darbuotojų žudynių.

  "Miško brolių" vadovaujama LLKS egzistavo iki 1956 metų, kol buvo sunaikinta TSRS reguliariosios kariuomenės bei saugumo dalinių.

  Miško broliai Baltijos šalyse 1940-1950 metais
  © Sputnik /
  "Miško broliai" Baltijos šalyse 1940-1950 metais
  Temos:
  "Miško broliai": praeitis ir dabartis (70)

  Dar šia tema

  "Miško brolių" vadas pripažintas Lietuvos valstybės vadovu
  Rusija pakomentavo Ramanausko-Vanago pripažinimą Lietuvos vadovu
  Lietuvos teismas paskelbė sprendimą Titovo byloje
  Tegai:
  miško broliai, "Lietuvos partizanai"

  Svarbiausios temos