00:46 2020 Gegužės 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.0991
 • RUB78.1096
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  54

  Seimo Užsienio reikalų ir Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetai Rusijos veiksmus prieš Ukrainos karinius jūrų laivyno laivus vertina kaip "pažeidžiančius Ukrainos suverenitetą"

  VILNIUS, lapkričio 27 — Sputnik. Lietuvos Respublikos Seimo Užsienio reikalų (URK) bei Nacionalinio saugumo ir gynybos (NSGK) komitetai paskelbė pareiškimas "Dėl Rusijos Federacijos agresijos prieš Ukrainą", rašo Seimo spaudos tarnyba.

  Ukrainos laivų sulaikymas Kerčės sąsiauryje, archyvinė nuotrauka
  © Photo : Пресс-служба пограничного управления ФСБ РФ по Республике Крым

  Pareiškime pažymima, kad Seimo komitetai griežtai smerkia 2018 metų lapkričio 25 dienos "provokacinius" Rusijos Federacijos veiksmus prieš Ukrainos karinio jūrų laivyno laivus ir vertina juos kaip "pažeidžiančius Ukrainos suverenitetą, teritorinį vientisumą ir pagrindinius tarptautinės teisės principus".

  Be to, seimūnai kviečia NATO sustiprinti savo buvimą Juodojoje jūroje. Taip pat komitetų pareiškime kartojama, kad Lietuva tvirtai ir nuosekliai remia Ukrainos euroatlantinės integracijos kryptį, todėl ragina NATO ir Europos Sąjungos valstybes nares teikti karinę pagalbą Ukrainai bei siųsti tarptautinius stebėtojus.

  Pasak Seimo nario Emanuelio Zingerio, Rusijos veiksmai kelia grėsmę visų Europos valstybių saugumui ir stabilumui.

  "Raginame Rusijos Federaciją nedelsiant nutraukti provokacinius veiksmus prieš Ukrainą, grąžinti areštuotus laivus, išlaisvinti sulaikytus jūreivius ir kompensuoti nuostolius, taip pat užtikrinti laisvą Ukrainos laivų patekimą į Ukrainos uostus Azovo jūroje kaip tai numato tarptautinė teisė", — teigiama pranešime.

  Pareiškime pažymima, kad Seimo nariai taip pat kreipėsi į Europos Sąjungos valstybes nares ir ES institucijas ir ragina jas išplėsti politines ir ekonomines sankcijas Rusijos Federacijai, taikomas dėl "jos agresijos prieš suverenią Ukrainos valstybę". 

  Ukrainos Prezidentas Petro Porošenko, archyvinė nuotrauka.
  Пресс-служба президента Украины

  Papildomai pabrėžiama, kad reikia imtis neatidėliotinų veiksmų, kad būtų nutraukta "Rusijos agresija prieš Ukrainą ir užtikrintas tarptautinių teisinių susitarimų laikymasis".

  Sekmadienį Rusijos FSB pasienio tarnyba Kryme sulaikė trys Ukrainos karinio jūrų laivyno laivus, kurie pažeidę JT jūrų teisės konvencijos 19 ir 21 straipsnius, kirto Rusijos valstybės sieną, pateko į laikinai uždarus Rusijos teritorinius vandenis ir judėjo iš Juodosios jūros į Kerčės sąsiaurį.

  Per incidentą trys Ukrainos kariuomenės kariai buvo nesunkiai sužeisti. Jiems suteikta medicininė pagalba, nėra jokios grėsmės gyvybei.

  Ukraina teigia, kad informavo Rusiją apie planus pasiųsti savo laivus į Mariupolį.

  Ukrainos prezidento Petro Porošenko interneto svetainėje pranešama, kad jis pasirašė nutarimą dėl Nacionalinio saugumo tarybos sprendimo paskelbti karo padėtį šalyje. Karo padėtis Ukrainoje galios nuo lapkričio 26 iki 2019 metų sausio 26 dienos.

  Dar šia tema

  JT Saugumo Taryba nesileido į diskusijas apie padėtį Kerčės sąsiauryje
  Zacharova padėtį Kerčės sąsiauryje pavadino suplanuota provokacija
  Seime – siūlymas įvesti sankcijas Rusijai dėl Kerčės sąsiauryje sulaikytų laivų
  Rada griežtai sukritikavo Porošenko už karo padėties įvedimą
  Grybauskaitė suteikė pilietybę švedui, kurio organizacija renka paramą Ukrainai
  Tegai:
  Azovo jūra, Kerčės sąsiauris, Juodoji jūra, laivai, Ukraina, "Rusijos grėsmė", Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK), Seimas

  Svarbiausios temos