17:14 2020 Liepos 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  29

  Lietuvos ginklų kontrolės inspektoriai Baltarusijos brigados daliniuose susipažins su jų kasdiene veikla, ginkluote ir technika

  VILNIUS, lapkričio 28 – Sputnik. Lietuvos ginklų kontrolės inspektorių grupė lapkričio 28 dieną atliks Baltarusijos karinio dalinio vertinamąjį vizitą, praneša Krašto apsaugos ministerijos (KAM) spaudos tarnyba.

  Lietuvos inspektoriai lankysis Baltarusijos kariuomenės 51-ojoje artilerijos brigadoje Osipovičiuose.

  Vizitas atliekamas pagal Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) 2011 metų Vienos dokumentą.

  Lietuvos inspektoriai vertinamojo vizito metu turės galimybę gauti informaciją apie dalinio struktūrą, jame tarnaujančio personalo skaičių, turimų pagrindinių ginkluotės ir technikos sistemų tipus ir skaičių, taip pat bus galima apžiūrėti jų pavyzdžius.

  Lietuvos inspektoriai lankysis Baltarusijos brigados padaliniuose ir susipažins su dalinių kasdiene veikla.

  Į Baltarusiją Lietuvos ginkluotės inspektoriai vyksta pagal Lietuvos ir Baltarusijos dvišalį susitarimą dėl papildomų pasitikėjimą ir saugumą stiprinančių priemonių. Šis susitarimas numato, jog abi šalys kasmet keisis papildoma karine informacija nustatytu formatu ir turės galimybę pasirinktinai atlikti vieno kaimyninės šalies karinio dalinio vertinamąjį vizitą.

  ESBO 2011 metų Vienos dokumentas įpareigoja valstybes kasmet pateikti informaciją apie savo karines pajėgas, gynybinių pajėgumų vystymo planus ir karinį biudžetą, taip pat iš anksto informuoti apie planuojamą karinę veiklą. Valstybės taip pat įsipareigoja priimti savo teritorijoje nustatytą skaičių kitų šalių karinių ekspertų inspekcijų ir vizitų į karinius dalinius.

  Baltarusijos ginklų kontrolės inspektoriai šiemet jau lankėsi Lietuvoje: spalį atliko vertinamąjį vizitą Motorizuotojoje pėstininkų brigadoje "Žemaitija", o per birželį vykusius mokymus "Perkūno griausmas 2018" kartu su svečiu iš Rusijos atliko pasirinkto rajono inspekciją pagal 2011 metų Vienos dokumentą.

  Lietuvos ginkluotės kontrolės inspektoriai šiais metais inspekcijas vykdė Rusijos, Baltarusijos ir Serbijos kariniuose daliniuose.

  Dar šia tema

  Lietuvis inspektuoja Rusijos sunkiųjų bombonešių diviziją
  Lietuvos ginklų kontrolės inspektorius dalyvaus inspekcijoje Baltarusijoje
  Tegai:
  ginkluotės inspektoriai, kariuomenė, Baltarusija, Lietuva

  Svarbiausios temos