19:33 2020 Sausio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1001
 • RUB68.9755
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  61

  JAE nuolat gyvena 1500–2000 Lietuvos piliečių, be to, Lietuvos verslas yra įvardijęs JAE kaip prioritetinį diplomatinės atstovybės plėtros tašką

  VILNIUS, lapkričio 28 ― Sputnik. Lietuvos vyriausybė nutarė nuo 2019 metų sausio 1 dienos įsteigti ambasadą Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Abu Dabyje.

  Kaip praneša URM, ši atstovybė reikalinga Lietuvos interesams ginti, politiniams kontaktams stiprinti, verslo ryšiams plėtoti, konsulinėms paslaugoms Lietuvos ir užsienio valstybių piliečiams teikti.

  JAE ir regiono valstybės yra ne tik didžiausios naftos ir dujų eksportuotojos, bet ir verslo, bankininkystės ir transporto centras, ypač svarbus atveriant arabų pasaulio rinką Lietuvos prekėms ir paslaugoms.

  Lietuvos verslas yra įvardijęs JAE kaip prioritetinį diplomatinės atstovybės plėtros tašką. JAE įeina į perspektyvių Lietuvai rinkų sąrašą.

  Palyginti su 2016 metais, Lietuvos eksportas į JAE išaugo 73 proc. JAE lietuvių bendruomenė regione yra didžiausia, Lietuvos ambasados Egipte duomenimis, JAE nuolat gyvena 1500–2000 Lietuvos piliečių.

  Šiuo metu Lietuvai JAE atstovauja ambasada Egipto Arabų Respublikoje, Kaire. Lietuvos ambasada Egipto Arabų Respublikoje yra akredituota net 7 arabų valstybėms: Egipto Arabų Respublikai, Kataro Valstybei, Kuveito Valstybei, Jungtiniams Arabų Emyratams, Jordanijos Hašimitų Karalystei, Saudo Arabijos Karalystei, Libano Respublikai ir Arabų Lygai.

  Dar šia tema

  Lietuvos dėka išaugo LADA automobilių eksportas
  Transporto paslaugų eksportas per metus išaugo daugiau nei ketvirtadaliu
  Auga Lietuviško pieno ir mėsos produktų eksportas
  Tegai:
  Jungtiniai Arabų Emiratai (JAE), Lietuvos ambasada, Lietuva

  Svarbiausios temos