20:12 2020 Gruodžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1968
 • RUB90.7837
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  63

  Iš valstybės vardu papildomai šiemet pasiskolintų lėšų KAM bus skirta 21,518 mln. eurų

  VILNIUS, lapkričio 29 — Sputnik. Siekiant užtikrinti, kad gynybos finansavimas šiemet nebūtų mažesnis nei 2% bendrojo vidaus produkto (BVP), Krašto apsaugos ministerijai (KAM) papildomai bus paskirta daugiau kaip 21 mln. eurų, praneša RIA Novosti su nuoroda į Lietuvos Respublikos Vyriausybę.

  Šį nutarimą trečiadienį patvirtino Vyriausybė, atsižvelgdama į anksčiau šiemet Seimo priimtą 2018 metų valstybės biudžeto pataisą, numatančią, kad valstybė iš pasiskolintų lėšų turi teisę paskirti pinigų krašto apsaugai, užtikrinant sistemos pakankamą finansavimą ir vykdant įsipareigojimus NATO gynybai skirti ne mažiau kaip 2% BVP.

  Iš valstybės vardu papildomai šiemet pasiskolintų lėšų KAM bus skirta 21,518 mln. eurų. Šios lėšos skirtos Lietuvos "įsipareigojimams, susijusiems su naryste NATO, atsiradus papildomų lėšų poreikiui dėl Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos skelbiamos BVP prognozes ir užtikrinant 2% BVP skyrimą".

  Šių metų biudžete krašto apsaugai buvo numatyta 873 mln. eurų. Šiemet ekonomikos augimo prognozė buvo patikslinta, numatant, kad BVP augimas šiemet bus didesnis, nei prognozavo Finansų ministerija.

  Todėl buvo skubiai pakoreguotos 2018 metų valstybės biudžeto įstatymo nuostatos, numatant Vyriausybės teisę pasiskolintomis lėšomis paskirti papildomus asignavimus krašto apsaugai.

  Tačiau kai kurie Lietuvos politikai priešinasi nuolatiniam gynybos finansavimo didinimui ir mano, kad reikia skirti daugiau lėšų socialiniams poreikiams.

  Liepos mėnesį NATO viršūnių susitikime JAV prezidentas Donaldas Trumpas reikalavo, kad sąjungininkai ne tik išlaikytų dabartinį karinių išlaidų lygį, bet ir padidintų jas iki keturių procentų BVP.

  Top 15 šalių, kurių karinės išlaidos yra didžiausios
  © Sputnik
  Top 15 šalių, kurių karinės išlaidos yra didžiausios

  Dar šia tema

  Konservatoriai ragina Grybauskaitę uždrausti partijoms skolintis iš valstybės
  Apklausa: daugiau nei pusė lietuvių palaiko idėją skirti gynybai 2 proc. BVP
  NATO paskelbė, kiek valstybių padidino karines išlaidas iki 2% BVP
  Raketos vietoj išsilavinimo
  Tegai:
  lėšos, Krašto apsaugos ministerija

  Svarbiausios temos