20:38 2019 Rugsėjo 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.0985
 • RUB70.2637
  Radioaktyvios medžiagos, archyvinė nuotrauka

  Ekspertas: ES nepaliks be finansavimo Maišiagalos saugyklos problemos

  © Sputnik / Кирилл Каллиников
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  23 0 0

  Lietuvos radiacinių atliekų saugojimo šalinimas yra strateginio saugumo klausimas, kuris yra svarbus Europos Sąjungai, sakė žurnalo "Atomic Energy" vyriausiasis redaktorius Pavelas Jakovlevas

  VILNIUS, lapkričio 30 — Sputnik. Lietuvos Vyriausybė nusprendė iki 2023 metų uždaryti 25 km nuo Vilniaus (Maišiagaloje) esančią radioaktyviųjų atliekų saugyklą.


  Planuojama, kad darbai bus baigti iki 2023 metų. Reikės apytiksliai 16 milijonų eurų saugyklos eksploatacijos sustabdymo darbams atlikti, vyriausybė tikisi gauti finansavimą iš ES fondų.

  Interviu Sputnik Lietuva žurnalo "Atomic Energy" vyriausiasis redaktorius Pavelas Jakovlevas teigė, kad Maišiagalos saugyklos likvidavimas yra būtinas, nes ji jau sena ir neatitinka šiuolaikinių saugos reikalavimų.

  "Tai geras sprendimas, kad senosios saugyklos bus perdirbamos ir perkeltos į saugesnius tipus. Be to, Rusijoje vyksta tas pats darbas, taip pat yra daug naujų saugyklų ir senkapių.  <...> Gerai, kad Lietuvos vyriausybė susirūpino istoriniu paveldu. Manau, kad Europos Sąjunga neabejotinai nepaliks šios problemos be finansavimo, nes tai yra strateginis saugumas. Europos Sąjunga sprendžia šias problemas visur, visose savo šalyse. Ir aš esu tikras, kad Lietuva taip pat nebus palikta be dėmesio", — sakė jis.

  Maišiagalos saugykloje yra pramonės įmonių, medicinos ir mokslo įstaigų bei karinių dalinių radiacinių atliekų. Nerūšiuotos ir neperdirbtos atliekos buvo kaupiamos nuo 1963 iki 1988 metų.

  Nuo 1989 metų saugyklos veikla sustabdyta, o atliekos buvo siunčiamos į Ignalinos atominės elektrinės saugyklą. Planuojama, kad iki 2023 metų atliekų likučiai bus nukreipti į IAE.

  Maišiagalos saugykla — tai gelžbetoninis rūsys, esantis trijų metrų gylyje ir apimantis 200 kubinių metrų plotą.

  Dar šia tema

  Lietuvos Seime užregistruotas projektas prieš "Rosatom"
  "Avarija Astravo AE": Baltarusijoje įvyko pratybos dėl avarijos likvidavimo
  Atitrūkimas nuo realybės: Lietuva aukoja branduolinį saugumą dėl politikos
  Tegai:
  Maišiagola, radioaktyvios medžiagos

  Svarbiausios temos