12:06 2020 Birželio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1116
 • RUB77.4378
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (301)
  106

  Iniciatyvos autorė teigia, kad projektas "Nord Stream-2" esą "didina ES priklausomybę nuo Rusijos dujų tiekimo, kelia grėsmę vidaus rinkai ir neatitinka Europos Sąjungos energetikos politikos, todėl jį reikia sustabdyti"

  VILNIUS, gruodžio 1 — Sputnik. Europos Parlamentas parengė rezoliucijos projektą, susijusį su santykiais su Rusija, praneša RIA Novosti

  Dokumente pateikiamas reikalavimas sustabdyti projekto "Nord Stream-2" realizaciją.

  Kerčės sąsiauryje sulaikyti Ukrainos laivai, archyvinė nuotrauka.
  © Photo : Пресс-служба пограничного управления ФСБ РФ по Республике Крым

  Projektas, kurio autorė — Latvijai atstovaujanti Europos Parlamento narė Sandra Kalniete, pateiktas Užsienio reikalų komitetui.

  Iniciatyvos autorė siūlo EP rezoliucijoje "Dėl Rusijos ir ES santykių" įvesti nuostatą, kad "Rusija ir ES artimiausioje ateityje vystys ekonominę partnerystę, tačiau projektas "Nord Stream-2" esą "didina ES priklausomybę nuo Rusijos dujų tiekimo, kelia grėsmę vidaus rinkai ir neatitinka Europos Sąjungos energetikos politikos, todėl jį reikia sustabdyti".

  Dujotiekis "Nord Stream-2"

  "Nord Stream-2" projektas numato dviejų dujotiekio linijų, kurių bendras pajėgumas sieks 55 milijardus kubinių metrų dujų per metus ir apims teritoriją nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos, statybas. Jas planuojama tiesti šalia veikiančio "Nord Stream" Baltijos jūros dugnu. Naujasis dujotiekis nusidrieks per išskirtines Rusijos, Suomijos, Švedijos, Danijos ir Vokietijos ekonomines zonas. Naują dujotiekį planuojama pastatyti iki 2019-ųjų pabaigos.

  Vienintelis "Nord Stream-2 AG" akcininkas yra "Gazprom". Europos partneriai — "Shell", "OMV", "Engie", "Uniper" ir "Wintershall" — įsipareigojo finansuoti 50 proc. "Nord Stream-2", t.y. 950 milijonų eurų kiekviena. "Gazprom" suteiks kitą dalį lėšų — 4,75 mlrd. eurų.

  Vladimiras Putinas pažymėjo, kad JAV lyderis Donaldas Trampas puoselėja JAV verslo interesus, norėdamas tiekti Europai SGD.

  Vokietijos kanclerė Angela Merkel savo ruožtu ne kartą pabrėžė, kad Berlynas "Nord Stream-2" projektą laiko komerciniu, tačiau tuo pat metu ji susieja jo įgyvendinimą su Rusijos dujų tranzitu per Ukrainą.

  Rusija taip pat ne kartą pareiškė, kad "Nord Stream-2" projektas yra visiškai konkurencingas ir nenumato, kad dujų tranzitas per Ukrainą bus sustabdytas.

  Vokietijos vyriausybė pabrėžė, kad dėl susidariusios situacijos Kerčės sąsiauryje Vokietijos pozicija dujotiekio "Nord Stream-2" atžvilgiu nesikeičia.

  Šiaurės srautas-2
  © Sputnik /
  "Šiaurės srautas-2"

   

  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (301)

  Dar šia tema

  Vašingtonas žada sustabdyti "Nord Stream-2" statybas
  "Gazprom" atsakė į JAV grasinimus sužlugdyti "Nord Stream-2" projektą
  Lenkijos ministras pirmininkas paskelbė apie karo grėsmę po "Nord Stream-2" paleidimo
  Stiprus Lenkijos smūgis: kodėl "milžiniška" žala negąsdina "Gazprom"
  Tegai:
  politika, energetika, Rusija, ES, Nord Stream-2

  Svarbiausios temos