16:31 2020 Liepos 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB81.3769
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Ukrainos provokacija Kerčės sąsiauryje (58)
  101

  Putinas G20 aukščiausio lygio susitikime pasikalbėjo su Merkel ir Makronu apie incidentą Kerčės sąsiauryje

  VILNIUS, gruodžio 2 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas G20 susitikimo metu akivaizdžiai parodė Vokietijos ir Prancūzijos vadovams Angelai Merkel ir Emanueliui Makronui įvykį Kerčės sąsiauryje, nubrėžęs diagramas, praneša RIA Novosti su nuoroda į Rusijos lyderio padėjėją Jurijų Ušakovą.

  "Aš galiu pasakyti, kad per pokalbius ir su Makronu, ir su Merkel prezidentas išsamiai kalbėjo apie tai, kas įvyko. Taip, jis parengė diagramas, parodydamas, kokie provokuojami buvo Ukrainos karininkų veiksmai", — sakė Ušakovas televizijos kanalo "Rossija 1" programoje "Maskva. Kremlius. Putinas".

  Sekmadienį, lapkričio 25 dieną, trys Ukrainos laivyno laivai pažeidė Rusijos valstybinę sieną, įplaukė į laikinai uždarą Rusijos Federacijos teritorinių vandenų zoną ir persikėlė iš Juodosios jūros į Kerčės sąsiaurį. Jie pavojingai manevravo, nevykdė teisėtų Rusijos sienos apsaugos pareigūnų reikalavimų ir buvo sulaikyti.

  Visi trys laivai sulaikyti apie 20 kilometrų atstumu nuo Rusijos pakrantės ir 50 kilometrų atstumu į pietvakarius nuo įprasto laivų kelio iš Kerčės sąsiaurio po Krymo tiltu.

  Lapkričio 27 dieną Rusijos teismas suėmė 15 iš 24 Ukrainos jūreivių iš sulaikytų laivų.

  Vladimiras Putinas pavadino incidentą Kerčės sąsiauryje provokacija, reikalinga Petro Porošenko dėl jo žemo reitingo prezidento rinkimų išvakarėse. Be to, Rusijos valstybės vadovas pabrėžė, kad sienos apsaugos pareigūnai įvykdė savo pareigą saugoti Rusijos sienas.

  Paskelbtas Azovo jūroje sulaikytų Ukrainos jūreivių apklausos vaizdo įrašas >>

  Dešimtyje Ukrainos regionų, įskaitant Luhanską ir Donecką, įsigaliojo karo padėtis. Režimas tęsis 30 dienų, numatant galimybę laikinai apriboti piliečių konstitucines teises ir laisves, ypač teisę dalyvauti rinkimuose, minties ir kalbos laisvę.

  Temos:
  Ukrainos provokacija Kerčės sąsiauryje (58)

  Dar šia tema

  JAV priėmė rezoliuciją, smerkiančią Rusijos veiksmus Kerčės sąsiauryje
  Ekspertas pavadino Trampą plastilinu antirusiškų neokonservatorių rankose
  Europos Parlamentas parengė rezoliuciją prieš "Nord Stream-2"
  Porošenko paragino Berlyną padidinti karines pajėgas Juodojoje jūroje
  Tegai:
  Kerčės sąsiauris, Emanuelis Makronas, Angela Merkel, Vladimiras Putinas

  Svarbiausios temos