21:26 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (185)
  121

  Rasa Juknevičienė palygino artėjančius rinkimus Lietuvoje su praėjusiais Gruzijos prezidento rinkimais

  VILNIUS, gruodžio 2 — Sputnik. Rusija nesikiš į prezidento rinkimus Lietuvoje, jei balsavimo metu lyderiaus valdančiosios partijos "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga" kandidtas, pareiškė Seimo narė, opozicinės partijos "Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai" narė Rasa Juknevičienė.

  Jos teigimu, Lietuvos priešrinkiminės kampanijos metu Maskva gali elgtis taip, kaip ji elgėsi Gruzijos valstybės vadovo rinkimuose.

  "Vienas svarbus pastebėjimas. Nebuvo jokių Rusijos kišimosi į rinkimus požymių. Ir aišku, kodėl — kam kištis, jei viskas viduje palankia linkme ir taip sustyguota. Manau, kad ir pas mus nebus kišimosi, jei Karbauskio kandidatas rodys neblogus rezultatus", — Facebook rašė Juknevičienė.

  Pasak konservatorės, išrinktoji Gruzijos prezidentė Salomė Zurabišvili, kuri dalyvavo rinkimų kampanijoje kaip nepriklausoma kandidatė, tariamai naudojosi milijardieriaus Bidzino Ivanišvilio "parama".

  Prezidento rinkimai vyks kitų metų gegužės 12 dieną, antrasis prezidento rinkimų turas bus surengtas gegužės 26-ąją.

  Pagrindinė intriga ― kas eis į rinkimus iš valdančiosios partijos. Valdantieji "valstiečiai" kol kas nėra paskelbę savo kandidato. Partijos pirmininko Ramūno Karbauskio teigimu, jis paaiškės gruodžio pabaigoje arba sausį ― per partijos suvažiavimą. Galimas kandidatas premjeras Saulius Skvernelis teigia, kad šiuo metu turi koncentruotis į darbus vyriausybėje.

  Juknevičienė garsėja savo rusofobiškais pasisakymais ir "Kremliaus agentų" paieškomis Lietuvoje. Dar prieš oficialią rinkimų kampanijos pradžią ji apkaltino Kauno merą Visvaldą Matijošaitį, kuris viešųjų nuomonių apklausose turi aukštus rezultatus, "ryšiais su KGB" ir pateikė nemažai "įrodymų".

  Be to, politikė ne kartą dalyvavo iniciatyvose, kuriomis siekiama panaikinti "sovietinės okupacijos palikimą" Lietuvos Respublikoje. Pavyzdžiui, parlamentarė pasirašė apeliaciją "Walmart" mažmeninės prekybos tinklo vadovybei ir paprašė atsisakyti parduoti marškinėlius su sovietiniais simboliais. Kaip ir kiti TS-LKD nariai, Juknevičienė ne vieną kartą apkaltindavo savo pagrindinius politinius oponentus ("valstiečius") "ryšiais su Kremlimi" ir ragino Lietuvos deputatus atsisakyti savo verslo Rusijoje.

  Temos:
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (185)

  Dar šia tema

  Juknevičienė įtarė Kauno merą bendradarbiavimu su KGB
  Lietuvos ambasadorius JAV paprašė "Walmart" išimti iš prekybos daiktus su TSRS simbolika
  Tik laikinai: lietuvė tapo vienos iš NATO struktūrų vadove
  Seimo nariai skundžiasi koordinuota kibernetine ataka
  Tegai:
  Rusijos kišimasis, Lietuvos prezidento rinkimai, Rasa Juknevičienė

  Svarbiausios temos