19:27 2020 Vasario 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.0800
 • RUB68.6245
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  43

  Jau trečiadienį ministras pirmininkas ketina susitikti su prezidente ir aptarti šį klausimą, o artimiausiu metu pradės ieškoti naujų kandidatūrų

  VILNIUS, gruodžio 3 — Sputnik. Premjeras Saulius Skvernelis keičia tris ministrus — kultūros ministrę Lianą Ruokytę-Jonsson, švietimo ir mokslo ministrę Jurgitą Petrauskienę bei aplinkos apsaugos ministrą Kęstutį Navicką. Tai premjeras paskelbė Vyriausybėje vykusioje spaudos konferencijoje.

  "Yra daugiau sričių, kuriose kaip vyriausybės vadovas norėčiau matyti didesnį proveržį, didesnę dinamiką, didesnį ryžtą, todėl noriu pranešti, kad šiandien priėmiau sprendimą keisti 3 šios vyriausybės ministrus", — pirmadienį pranešė ministras pirmininkas.

  Daug klausimų ministras pirmininkas, aišku, sulaukė apie švietimo ministrę Jurgitą Petrauskienę. Pasak Skvernelio, švietimo ir mokslo ministrė padarė daug, bet pavyko ne viskas.

  Trečiadienį Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos mokytojai atvyko į ministeriją tartis su švietimo ministre Jurgita Petrauskiene ir pastato nepaliko iki šiol. Premjeras yra kritikuojamas dėl to, kad imasi per mažai veiksmų šiai krizei spręsti.

  Antradienį Seime planuojama interpeliacija J. Petrauskienei, tačiau raginimų pasitraukti pačiai pasigirsta ir iš valdančiųjų "valstiečių". Kad ministrės darbas kelia abejonių, yra pasakiusi ir prezidentė Dalia Grybauskaitė.

  Paklaustas, ar sprendimas keisti tiek daug ministrų, ypač atsižvelgus į tai, kad jau anksčiau iš šios Vyriausybės buvo pašalinti keli ministrai, nereiškia, kad pats ketina atsisakyti Vyriausybės vadovo posto ir dalyvauti prezidento rinkimuose, Skvernelis atsakė, jog neketina to daryti — Vyriausybė dirbs toliau.

  Komentuodamas mokytojų streiką, Skvernelis paragino visus mokytojus sugrįžti į darbo vietas, nekankinti vaikų ir tėvų bei priminė, kad švietimo sritis yra antroji pagal valstybės finansavimą, bei kitų metų biudžete numatyta šios srities finansavimą didinti beveik 185 mln. eurų.

  Skvernelio Vyriausybę paliko ūkio ministras Mindaugas Sinkevčius, teisingumo ministrė Milda Vainiutė, žemės ūkio ministras Bronius Markauskas.

  Dar šia tema

  Vyriausybė siūlo partijoms pasirašyti susitarimą dėl švietimo finansavimo
  Profsąjungos viešai prašo Skvernelio įsikišti į mokytojų situaciją

  Svarbiausios temos