01:13 2020 Birželio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1116
 • RUB77.4378
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  19

  Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas pakomentavo situaciją, kai premjeras "keičia ministrus it kojines"

  VILNIUS, gruodžio 3 — Sputnik. Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas pareiškė, kad Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis vienu ypu keisdamas net tris ministrus – aplinkos, kultūros ir švietimo ir mokslo – pripažįsta, kad "profesionalų" Vyriausybės modelis nepasiteisino, praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Pasak politiko, tokiu savo žingsniu premjeras net ir nenorėdamas patvirtina, kad opozicija iš esmės buvo teisi, anksčiau kritikuodama ministrus ir jų sprendimus.

  Gentvilas priminė, kad anksčiau buvo inicijuota interpeliacija aplinkos ministrui Kęstučiui Navickui, nuolat opozicija atkreipė dėmesį į kultūros ministrės Lianos Ruokytės-Jonsson neveiklumą, be to, vykdomas švietimo reformas opozicijos atstovai laiko nesuvokiamomis.  

  "Šis ne itin profesionalios "profesionalų" Vyriausybės modelis nepasiteisino. Ministerijoms vadovaujantys žmonės galbūt ir yra savo sričių specialistai, tačiau neturintys jokios politinės patirties. "Valstiečiai" juos pervažiavo savo buldozeriu, kai tik jie tapo nebenaudingi", – trijų ministrų keitimą įvertino Gentvilas.

  Politiko teigimu, keisdamas ministrus premjeras ne tik atsisako pripažinti, kad įgyvendinamos reformos yra prastos ir iki galo neišgrynintos, bet netgi atvirkščiai – gina reformas ir kritikuoja ministrus, kurie jas įgyvendina.

  "Švietimo reforma, mokytojų etatinis apmokėjimas, aukštųjų mokyklų reforma, urėdijų reforma – ar premjeras nejaučia, kad pats laikas jam pačiam prisiimti atsakomybę už neefektyvius ir net chaotiškus pokyčius. Dar vienas atsistatydinęs ministras ir ši Vyriausybė grius", – pažymėjo Gentvilas.

  Apie trijų ministrų keitimą Skvernelis pareiškė pirmadienį Vyriausybėje vykusioje spaudos konferencijoje. Jau trečiadienį ministras pirmininkas ketina susitikti su prezidente ir aptarti šį klausimą, o artimiausiu metu pradės ieškoti naujų kandidatų.

  Skvernelio Vyriausybę anksčiau paliko ūkio ministras Mindaugas Sinkevčius, teisingumo ministrė Milda Vainiutė, žemės ūkio ministras Bronius Markauskas.

  Dar šia tema

  Profsąjungos viešai prašo Skvernelio įsikišti į mokytojų situaciją
  Mokytojų reikalavimai kainuos valstybei 300 mln eurų

  Svarbiausios temos