10:10 2019 Gegužės 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1172
 • RUB72.1926
  Valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis

  Karbauskis: 300 mln eurų mokytojams tiesiog nėra

  © Flickr/ Lietuvos Respublikos Seimas
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Mokytojų streikas Lietuvoje (30)
  6801

  "Valstiečių" lyderis pareiškė, kad Seimas neatšauks priimtos pertvarkos, tęsiantis mokytojų streikams

  VILNIUS, gruodžio 4 – Sputnik. Valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis pareiškė, kad 300 mln. eurų streikuojančių mokytojų prašymams tenkinti tiesiog nėra.

  "Pinigai iš dangaus nenusileis, jų nebus. Galima protestuoti kad ir dvejus metus, tų 300 mln. tiesiog nėra", ― Žinių radijui sakė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas.

  Anksčiau profesinių sąjungų atstovai siūlė visoms parlamentinėms partijoms pasirašyti susitarimą, kuriame būtų sutarta dėl galimybės skirti 300 mln. eurų sumą.

  "Tas, kas jums sako, kad galima rasti 300 mln. eurų, yra apgavikai. Tiesiog jie elementariai daro taip, kad jūs negautumėt nei atlyginimų, nei kompensacijų už tą laiką, kurį bus protestuojama, ir, galų gale, vis tiek nebus tų sprendimų. Neįmanoma. Tai ― neįmanoma", ― sakė jis.

  "Valstiečių" lyderis taip pat pareiškė, kad Seimas neatšauks jokios priimtos pertvarkos, tęsiantis dalies mokytojų streikams.

  Streikuotojai teigia, kad rugsėjį įvesta etatinio mokytojų darbo apmokėjimo sistema yra neskaidri ir neteisinga. Andriaus Navicko profsąjunga reikalauja penktadaliu didinti mokytojų atlyginimų koeficientus, taip pat didinti nekontaktinių valandų skaičių priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo pedagogams, naikinti pareiginės algos pastoviosios dalies funkcinius intervalus, mažinti klases, keisti mokytojo etato struktūrą. Pedagogų streikas tęsiasi ketvirtą savaitę.

  Vakar Vyriausybė apsvarstė 2019 metų valstybės biudžeto projektą ir numatė paskirti papildomų lėšų savivaldybių biudžetams ir pedagogų atlyginimams. Ministrų kabinetas siūlo kitąmet didinti savivaldybių biudžetų pajamas iš GPM 3,4 mln. eurų bei padidinti 10 proc. darbo užmokestį priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo pedagogams nuo kitų metų rugsėjo.

  Temos:
  Mokytojų streikas Lietuvoje (30)

  Dar šia tema

  Skvernelis keičia tris ministrus
  Lietuvos švietimo ministrė pakomentavo savo atsistatydinimą
  Skvernelis paaukojo ministrus dėl reitingų, teigė TS-LKD vadovas
  Tegai:
  Ramūnas Karbauskis, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS)

  Svarbiausios temos