11:02 2020 Rugpjūčio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1813
 • RUB86.5850
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuva — NATO dalis (179)
  48

  Anot URM vadovo, Baltijos valstybėms, esančioms Aljanso pasienyje, labai svarbu sustiprinti oro gynybą

  VILNIUS, gruodžio 4 — Sputnik. Prieš šiandien prasidedantį NATO užsienio reikalų ministrų susitikimą, ministras Linas

   Linkevičius su vyriausiuoju Aljanso pajėgų vadu Europoje gen. Curtisu M. Scaparrotti aptarė Lietuvos ir kitų Baltijos šalių saugumo ir gynybos stiprinimo klausimus, rašoma Užsienio reikalų ministerijos pranešime žiniasklaidai.

  "Labai svarbu kuo skubiau įgyvendinti Varšuvos viršūnių susitikime pasiektus sutarimus bei iniciatyvas, didinančias Aljanso pajėgų parengtį ir gebėjimą itin greitai reaguoti į galimą agresiją prieš sąjungininkus", — teigė ministras.

  Be to, jis pabrėžė, kad Lietuva taip pat tikisi svarių rezultatų iš Briuselio viršūnių susitikimo metu pasiektų susitarimų oro gynybos stiprinimo klausimais — tai "ypač aktualu Aljanso pasienyje esančioms Baltijos valstybėms".

  Sumažėjo konfliktinių situacijų su NATO lėktuvais virš Baltijos jūros >>

  Linkevičius susitikime priminė, kad Lietuva deda visas pastangas, stiprindama savo gynybą ir saugumą: įsigyjamos vidutinio nuotolio oro gynybos ir artilerijos sistemos, šarvuočiai bei kita svarbi ginkluotė ir technika, bei pabrėžė, jog Lietuva neseniai priėmė svarbų sprendimą, leidžiantį gynybai skirti 2 proc. nuo BVP.

  "Lietuva pasisako už Aljanso, kaip pagrindinio Euroatlantinės erdvės gynybos ramsčio, stiprinimą ir mano, kad Europos gynybinių pajėgumų stipriniams neturi dubliuoti NATO", — pažymėjo URM vadovas.

  Susitikimo metu taip pat buvo aptartas Rytų Ukrainos klausimas, ypatingą dėmesį skiriant "agresyviems Rusijos veiksmams" Kerčės sąsiauryje. Be to, ministras Linkevičius paragino NATO generolą imtis rimtų priemonių Azovo jūroje.

  Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis anksčiau teigė, kad šiuo metu oro gynyba yra silpniausia Baltijos šalių gynybos srities grandis. Pastovus sąjungininkų oro gynybos sistemų dislokavimas Baltijos šalyse yra neįmanomas dėl karinio apsiginklavimo stokos.

  Lapkričio 27 dieną Seimo komitetai griežtai pasmerkė 2018 metų lapkričio 25 dienos "provokacinius" Rusijos Federacijos veiksmus prieš Ukrainos karinio jūrų laivyno laivus ir vertina juos kaip "pažeidžiančius Ukrainos suverenitetą, teritorinį vientisumą ir pagrindinius tarptautinės teisės principus". Seimūnai pakvietė NATO sustiprinti savo buvimą Juodojoje jūroje.

  Lietuvos Respublika ir NATO
  © Sputnik /
  Lietuvos Respublika ir NATO
  Temos:
  Lietuva — NATO dalis (179)

  Dar šia tema

  Karo ekspertas: NATO pajėgų dislokavimas Baltijos šalyse kelia grėsmę Maskvai
  Lietuvos URM: Ispanija saugos Baltijos šalių oro erdvę 2019 ir 2020 metais
  Baltijos šalių KAM vadovai susitarė stiprinti specialiųjų pajėgų bendradarbiavimą
  Belgijos naikintuvams teko lydėti Rusijos SU-27 virš Baltijos jūros
  Tegai:
  oro gynybos sistemos, karinės pajėgos, NATO, Linas Linkevičius

  Svarbiausios temos