08:27 2020 Birželio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB76.8001
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  90

  Straipsnio autoriai atkreipia dėmesį į Putino išsilavinimo ypatumus

  VILNIUS, gruodžio 5 — Sputnik. Jau daugelį metų Rusija tampa nugalėtoja daugelyje tarptautinių geopolitinių konfliktų, o to priežastis — puikus Rusijos prezidento Vladimiro Putino išsilavinimas, rašo Prancūzijos laikraštis "Figaro".

  Pasak laikraščio, Putino geografijos žinios, planetos politinio žemėlapio išmanymas ir žinios apie kiekvienos valstybės bei tautos ypatumus atlieka svarbų Rusijos sėkmės tarptautinėje arenoje vaidmenį.

  Ukrainos prezidentas Petras Porošenko
  © Photo : Пресс-служба президента Украины

  Pavyzdžiui, laikraštis primena atvejį, kai Putinas nutraukė žemės ūkio ministro Aleksandro Tkačiovo kalbą, kai jis kalbėjo apie kiaulienos tiekimą Indonezijai. Prezidentas paaiškino, kad ministras klysta, nes kalbama apie valstybę, kurioje islamą išpažįsta 87 procentai gyventojų, todėl neįmanoma tiekti ten kiaulieną. Priešingai nei kiti pasaulio lyderiai, jis supranta kultūrinius skirtumus ir kitų tautų mąstyseną, o tai leidžia jam siekti labiau apgalvotos politikos, pabrėžia leidinys.

  Tuo tarpu, jau daugelį metų Vakarų lyderiai, kurie visiškai nesupranta šio klausimo, pasisako prieš Rusijos prezidentą. Pavyzdžiui, Nikola Sarkozy ir Džordžas Bušas savo kadencijos pradžioje nežinojo skirtumo tarp šiitų ir sunitų, o tai sukėlė jų Artimųjų Rytų politikos katastrofą. Tą patį dalyką galima pasakyti ir apie dabartinius lyderius. Pavyzdžiui, Donaldas Trampas painioja Austriją ir Australiją, o Emanuelis Makronas vadina Gvianą, Prancūzijos žemės nuosavybę Pietų Amerikoje, sala, priduria laikraštis.

  Putinas: sankcijos prieš Rusiją tapo smūgiu Europai >>

  Tokios silpnos Vakarų vadovybės geografijos žinios lemia visišką nesusipratimą pagrindiniais tarptautiniais geostrateginiais klausimais ir norą gauti trumpalaikį pelną. Kaip pavyzdį "Figaro" pateikia faktą apie tai, kad Malio islamistai buvo laikomi Prancūzijos interesų oponentais, tačiau Sirijoje jie buvo laikomi sąjungininkais prieš Bašarą al-Asadą. To priežastis, kaip  pažymi "Figaro", yra silpnos Vakarų švietimo sistemos.

  Pavyzdžiui, geografija neįtraukta į privalomą mokyklos ugdymo programą Jungtinėse Amerikos Valstijose, o Prancūzijos švietimo įstaigose šiai disciplinai beveik neskiriama laiko.

  Antroji priežastis ta, kad Vakarų lyderiai visiškai nesidomi tokiais dalykais. Jiems rūpi tik ekonominiai ir finansiniai klausimai.

  Taigi, jie neturi aiškios ilgalaikės strategijos, kuri leistų jiems suprasti, kas yra priešai ir draugai, kurių šalių negalima išvesti iš pusiausvyros, siekiant palaikyti taiką visame pasaulyje, ir kokie yra tikrieji santykiai tarp valstybių. Visa tai lemia daugybę geopolitinių klaidų, už kurias dabar turi mokėti visas pasaulis. Pavyzdžiui, "Islamo valstybės"* atsiradimas — tai amerikiečių įvykdyto Irako sunaikinimo 2003 metais ir ginkluotųjų sukilėlių Sirijoje palaikymo pasekmė.

  Tačiau kartu tai paaiškina, kodėl Rusija su jos aiškiai apibrėžta strategija visuose pasaulio regionuose nuolat lieka daugelio pasaulio konfliktų nugalėtoja, nors, kalbant apie politinius, ekonominius ir karinius išteklius, Vakarų šalys yra daug stipresnės, pabrėžia leidinys.

  *Teroristinė organizacija, uždrausta Rusijoje

  Dar šia tema

  Kodėl Makronas paprašė Putino ir Trampo atšaukti savo derybas Paryžiuje
  Trampas atšaukė susitikimą su Putinu Argentinoje
  Putinas papasakojo apie susitikimą su Trampu G20
  Tegai:
  Vladimiras Putinas, Prancūzija

  Svarbiausios temos