05:27 2020 Vasario 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.0790
 • RUB68.8060
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (269)
  68

  Ukrainos ministras susitiko su NATO šalių URM vadovais ir kartu jie aptarė, kokių veiksmų imtis prieš "Nord Stream-2" projektą, kad paveiktų Rusiją

  VILNIUS, gruodžio 5 — Sputnik. Ukrainos užsienio reikalų ministras Pavelas Klimkinas pareiškė, kad "geriausia sankcija Rusijai" būtų "Nord Stream-2" projekto uždarymas, praneša internetinis leidinys "Evropejskaja pravda".

  "Mes kalbėjome apie poreikį sustabdyti "Nord Stream-2" ir kad tai būtų geriausia Rusijos Federacijai taikoma sankcija, taip pat ir galimybė uždrausti kai kuriems Rusijos laivams naudoti civilizuotų šalių uostus. Bet tai yra tolesnės diskusijos klausimas", — sakė Klimkinas susitikęs su NATO valstybių URM vadovais Briuselyje.

  Dujotiekis "Nord Stream-2"

  "Nord Stream-2" projektas numato dviejų dujotiekio linijų, kurių bendras pajėgumas sieks 55 milijardus kubinių metrų dujų per metus ir apims teritoriją nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos, statybas. Jas planuojama tiesti šalia veikiančio "Nord Stream" Baltijos jūros dugnu. Naujasis dujotiekis nusidrieks per išskirtines Rusijos, Suomijos, Švedijos, Danijos ir Vokietijos ekonomines zonas. Naują dujotiekį planuojama pastatyti iki 2019-ųjų pabaigos.

  Vienintelis "Nord Stream-2 AG" akcininkas yra "Gazprom". Europos partneriai — "Shell", "OMV", "Engie", "Uniper" ir "Wintershall" — įsipareigojo finansuoti 50 proc. "Nord Stream-2", t.y. 950 milijonų eurų kiekviena. "Gazprom" suteiks kitą dalį lėšų — 4,75 mlrd. eurų.

  Kai kurios šalys, visų pirma, Ukraina, kuri bijo prarasti pajamas iš Rusijos dujų tranzito, ir Jungtinės Valstijos, kurios siekia eksportuoti savo SGD į Europą, priešinasi "Nord Stream-2".

  Be to, Latvija, Lietuva ir Lenkija kartu pareiškė, kad nepalaiko projekto įgyvendinimo — jų vadovai yra įsitikinę, kad projektas yra politinis.

  Rusija nuolat ragina nevertinti dujotiekio kaip įtakos priemonės. Pasak Vladimiro Putino, Maskva šį projektą laiko ekonominiu.

  Gruodžio 1 dieną Vokietijos užsienio reikalų ministras Heiko Maasas teigė, kad "Nord Stream-2" yra komercinis projektas, ir nė viena šalis nelaimėtų, jei Vokietijos arba kitos Europos bendrovės atsisakytų dalyvauti projekte.

  Šiaurės srautas-2
  © Sputnik /
  "Šiaurės srautas-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (269)

  Dar šia tema

  Lenkijos ministras pirmininkas paskelbė apie karo grėsmę po "Nord Stream-2" paleidimo
  Stiprus Lenkijos smūgis: kodėl "milžiniška" žala negąsdina "Gazprom"
  Vokietija: incidentas Kerčės sąsiauryje nepaveiks projekto "Nord Stream-2"
  Porošenko paragino Berlyną padidinti karines pajėgas Juodojoje jūroje

  Svarbiausios temos