10:17 2019 Gegužės 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1172
 • RUB72.1926
  Bratislava, archyvinė nuotrauka

  Slovakija išsiuntė Rusijos diplomatą

  © Sputnik / Александр Вильф
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  1101

  Pasirodo, diplomatas išvyko iš šalies dar lapkričio mėnesį, jis kaltinamas šnipinėjimu

  VILNIUS, gruodžio 5 — Sputnik. Lapkričio 22 dieną Bratislava išsiuntė Rusijos diplomatą, jis kaltinamas žvalgybine veikla.

  Tai patvirtino laikraštis "Pravda" su nuoroda į Slovakijos ministrą pirmininką Peterį Pelegrinį. Pasak laikraščio, diplomatas jau išvyko iš šalies.

  Bratislava teigia, kad šis žmogus rinko slaptus duomenis apie Slovakiją ir NATO.

  RIA Novosti pranešė, kad tiria ataskaitas apie diplomato išsiuntimą.

  Savo ruožtu pirmasis Federacijos tarybos Tarptautinio komiteto pirmininko pavaduotojas Vladimiras Džabarovas sakė, kad Rusija reaguos į "tokius nedraugiškus veiksmus".

  Liepos pradžioje Graikija išsiuntė du Rusijos diplomatus, dar dviem buvo uždrausta įvažiuoti į šalį. Jie kaltinami bandymais rinkti ir skleisti informaciją, taip pat valdžios pareigūnų papirkimu.

  Santykiai tarp Maskvos ir Vakarų šalių pablogėjo dėl padėties Ukrainoje, Krymo prisijungimo prie Rusijos, incidento su buvusio GRU pulkininko Sergejaus Skripalio ir jo dukros Julijos apnuodijimu. Vakarai įvedė sankcijas Rusijai, daugelis šalių išsiuntė Rusijos diplomatus.

  Maskva ėmėsi atsakomųjų priemonių, priėmė pakeistą importo politiką ir ne kartą pareiškė, kad neproduktyvu kalbėti su ja sankcijų kalba. Be to, Rusija jau ne kartą pareiškė, kad nėra konflikto dalyvė Ukrainoje ar Minsko susitarimų subjektas ir neturi nieko bendra su incidentu Didžiojoje Britanijoje.

  Rusijos Federacija nuolat pabrėžia, kad sankcijos yra neproduktyvios ir pirmiausia veikia tuos, kas jas įvedė. Be to, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pabrėžė, kad Vakarai negalės apriboti Rusijos vystymosi ir panaikinti jos suverenumo.

  Lietuva išsiuntė tris Rusijos diplomatijos atstovus.

  Dar šia tema

  Mei įsitikinusi, kad JAV ir toliau palaikys Britanijos poziciją dėl incidento Solsberyje
  Linkevičius atkakliai reikalauja principingos pozicijos Rusijos atžvilgiu

  Svarbiausios temos