07:00 2019 Balandžio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1245
 • RUB71.6763
  Dalia rybauskaitė ir Federika Mohgerini, archyvinė nuotrauka

  Politologas: Grybauskaitė nori "iškrėsti šunybę" Mogherini ir užimti postą ES

  © Photo: Robertas Dačkus (lrp.lt)
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  11410

  Lietuvos prezidentė sąmoningai pritraukia Europos visuomenės dėmesį savo skandalingais teiginiais, mano politinis analitikas Andrejus Manoilo

  VILNIUS, gruodžio 5 — Sputnik. Amerikos žurnalas "Forbes" paskelbė 2018 metų įtakingiausių moterų reitingą. Pirmąją vietą sąraše užėmė Vokietijos kanclerė Angela Merkel. 63-oje reitingo eilutėje atsidūrė Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

  Šiemet ji aplenkė ES Vyriausiąją įgaliotinę užsienio reikalų ir saugumo politikos klausimais Federiką Mogherini ir Estijos prezidentę Kersti Kaljulaid, kurios atitinkamai užėmė 67 ir 76 vietas.

  Interviu Sputnik Lietuva politologijos mokslų daktaras Andrejus Manoilo teigė, kad "Forbes" įvertinimas nėra objektyvus tam tikrų asmenų realios politinės veiklos vertinime.

  ""Forbes" yra namų šeimininkių, o ne politikų žurnalas. Todėl labai naivu manyti, kad "Forbes" reitingai, į kuriuos įtraukiami tam tikri politiniai ar visuomeniniai veikėjai, yra kas nors rimto <...>. Jų reitingas grindžiamas skandalingais personažais. Pirmojoje vietoje yra Merkel, ir akivaizdu, kad "Forbes" ekspertų sprendimą paveikė ne Merkel veikla, o tai, kad ji yra Vokietijos kanclerė", — pažymėjo ekspertas.

  Manoilo nuomone, Lietuvos prezidentė taip pat yra skandalinga asmenybė pasaulio politikoje.

  Merkel labiau vertina Grybauskaitę negu Mei >>

  "Ji [Grybauskaitė], matyt, ketina "iškrėsti šunybę" Mogherini ir keliauti į Europos Sąjungos administraciją Briuselyje, nes ten yra aukšti postai, dideli atlyginimai, aukšti statusai ir galimybė nieko neveikti. Todėl visais įmanomais būdais Grybauskaitė pirmiausia bando pritraukti Europos visuomenės dėmesį, todėl įkyriai lenda į akis. Juk Grybauskaitė turi tarnybos lapą... Ten ir pareiškimai prieš Rusiją, ir apskritai skandalingi pareiškimai, kurių ji yra pareiškusi žymiai daugiau nei Estijos atstovė", — sakė politologas.

  Dar šia tema

  Lietuvos "vanagai" skatina Ukrainą kariauti su Rusija
  Karo ekspertas: remdama Kijevą, Lietuvos prezidentė rodo savo rusofobinę esmę
  Grybauskaitė: kalbos apie SEB banko pardavimą kenkia Lietuvos reputacijai
  Paskelbta, kada Grybauskaitė vyks palaikyti Ukrainos "šiuo įtemptu laikotarpiu"
  Tegai:
  Federica Mogherini, ES, Forbes, Dalia Grybauskaitė

  Svarbiausios temos