23:12 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  177

  JT Visuotinis susitarimas dėl saugios, tvarkingos ir reguliarios migracijos bus priimtas tarptautinėje Jungtinių Tautų konferencijoje Marakeše (Marokas) gruodžio 10 dieną

  VILNIUS, gruodžio 6 — Sputnik. Lietuva pritars Jungtinių Tautų Visuotiniam susitarimui dėl saugios, tvarkingos ir reguliarios migracijos, tačiau jo nepasirašys, pareiškė respublikos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis trečiadienį spaudos konferencijoje.

  Visuotinis susitarimas dėl saugios, tvarkingos ir reguliarios migracijos turi būti oficialiai patvirtintas 2018 metų gruodžio 10 dieną tarptautinėje konferencijoje Marakeše (Marokas). Antradienį Lietuvos Seimas priėmė rezoliuciją, suteikiančią Vyriausybei įgaliojimus prisijungti prie susitarimo.

  "Ministras dalyvaus susitikime (Maroke — Sputnik) ir pritars JT paktui... Nieko nepasirašinės ministras", — pasakė Skvernelis. Jis tiksliai nenurodė, kas būtent atstovaus Lietuvai renginyje.

  Anksčiau Lietuvos konservatoriai Laurynas Kasčiūnas ir Audronius Ažubalis griežtai sukritikavo JT Visuotinį susitarimą dėl saugios, tvarkingos ir reguliarios migracijos.

  Jie pažymėjo, kad susitarimas sukeltų didelę riziką Lietuvai gebėti savarankiškai priimti sprendimą dėl migracijos politikos. Jie taip pat pažymėjo, kad JT susitarimas suteikia migrantams tokių privilegijų, kurios kartais neprieinamos net Lietuvos piliečiams.

  Jungtinės Amerikos Valstijos pasitraukė iš derybų dar 2017 metais, nes JAV prezidentas mano, kad tai visiškai nesuderinama su šalies migracijos politika. Šiuo metu paskutinė iš susitarimo pasitraukė Slovakija. Austrija pasitraukė iš susitarimo šių metų spalio pabaigoje.

  Panašius pareiškimus pateikė dar kelios šalys, tokios kaip Čekija, Bulgarija, Vengrija, Lenkija, Izraelis, Šveicarija ir Australija.

  Šis dokumentas yra susijęs su tokiais klausimais kaip migracijos procesų neigiamų veiksnių sumažinimas, migrantų apsauga ir integracija, taip pat reguliarios migracijos maršrutų prieinamumo didinimas. Jis nėra teisiškai privalomas.

  Ar norite, kad imigrantas būtų jūsų draugas?
  © Sputnik /
  Ar norite, kad imigrantas būtų jūsų draugas?

  Dar šia tema

  Lietuvos vergvaldžiai laukia ukrainiečių
  Atvykstantiems į Lietuvą verslo tikslais tapo paprasčiau gauti Šengeno vizą
  Europos Parlamentas patvirtino naujas Šengeno sistemos taisykles
  Tegai:
  nelegali migracija, Jungtinių Tautų organizacija (JTO), Lietuva, Saulius Skvernelis

  Svarbiausios temos