16:13 2019 Gegužės 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1187
 • RUB72.1352
  Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis

  "Jie turėjo dvejus metus": Lietuvos premjeras atsakė į ministrų pretenzijas

  © Facebook / Saulius Skvernelis
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  22 0 0

  Vyriausybės vadovas pareiškė, jog spaudė visus ministrus, kad jie kokybiškai dirbtų

  VILNIUS, gruodžio 6 — Sputnik. Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pareiškė, kad pareigas paliekantys ministrai turėjo dvejus metus savo kritikai išsakyti. Apie tai jis pasakė spaudos konferencijoje Vyriausybėje, kurios vaizdo įrašas buvo paskelbtas Facebook paskyroje.

  "Visi ministrai, kurie dirba, yra pilietiški ir drąsūs, tai jeigu kažkokių problemų matė ar turėjo, tai buvo galimybė dvejus metus apie jas kalbėti, o ne prabilti šiandien. Taip aš galiu pasakyti, kad spaudžiu visus 14 ministrų dirbti, kokybiškai dirbti ir įgyvendinti tai, ką jie turi padaryti", — pasakė ministras pirmininkas.

  Anksčiau Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė pasiūlė suteikti kultūros ministrei Lianai Ruokytei-Jonsson galimybę truputėlį padirbti, kad ji galėtų užbaigti dešimties metų strategijos kūrimą. Skvernelis pasakė, kad nemato jokios prasmės tai daryti.

  "Buvo du metai, tikrai buvo du metai padaryti bent kažką tai šitam kultūros laukui. Per paskutinę savaitę tikrai nepavyks padaryti, ką ministras pirmininkas spaudė padaryti du metus", — pabrėžė premjeras.

  Pasak jo, jei kultūros ministrei bus suteikta galimybė dirbti ilgiau, jai gali būti paskelbta interpeliacija. Skvernelis pažymėjo, kad jis gina savo ministrus nuo nuolatinės kritikos iš Seimo ir kitų institucijų pusės, tačiau šiuo atveju jis negali elgtis kitaip.

  Premjeras taip pat pažymėjo, kad jo sekretoriatas visiems trims ministrams siuntė prašymus, kad jie parašytų atsistatydinimo pareiškimus.

  Pirmadienį Skvernelis paskelbė sprendimą pašalinti iš pareigų kultūros ministrę Lianą Ruokytę-Jonsson, švietimo ir mokslo ministrę Jurgitą Petrauskienę, taip pat aplinkos ministrą Kęstutį Navicką. Pasak jo, tai būtina reformoms tęsti.

  Prezidentė sukritikavo Vyriausybės vadovo iniciatyvą. Ji pareiškė, kad nemato realios priežasties reorganizuoti Vyriausybę. Grybauskaitė patvirtino tik švietimo ministrės atsistatydinimą, tuo tarpu su kitais dviem ministrais ji pageidavo susitikti asmeniškai.

  Savo ruožtu Skvernelis pareiškė, kad pasitiki atleistais ministrais, tačiau nori suteikti naują postūmį reformoms švietimo, kultūros ir aplinkos srityse.

  Dar šia tema

  Streikuojantys mokytojai paragino Lietuvos vadovę įsikišti į konfliktą
  Lietuvos švietimo ministrė pakomentavo savo atsistatydinimą
  Skvernelis keičia tris ministrus
  Tegai:
  Saulius Skvernelis, Lietuva

  Svarbiausios temos