10:24 2019 Liepos 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1226
 • RUB70.7370
  Parduotuvė

  Kainos kyla: kodėl lietuviai gali atsisakyti balsuoti už valdančiąją partiją

  © Depositphotos
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  40 0 0

  Lietuvos politologai mano, kad krizės metu rinkimuose valdančiosios partijos reitingai visada žemi

  VILNIUS, gruodžio 6 — Sputnik. Lietuvos prezidento rinkimuose 2019 metais piliečiai, greičiausiai, nebalsuos už valdančiosios partijos kandidatą, nes šalyje auga dujų, elektros energijos ir šildymo kainos, teigia politologai. Apie tai praneša LRT.

  "Aišku, tai yra pavojus valdžiai, nes kai kyla kainos, žmonės bus nepatenkinti ir balsuos prieš "valstiečius", — pareiškė politologas Kęstutis Girnius.

  Pasak jo, premjeras Saulius Skvernelis tokiame fone, "jei būtų protingas", nekandidatuotų į prezidento postą.  

  "Galima būtų sakyti, kad "štai — tu esi premjeras ir nesuvaldei padėties". Manau, kad tas priekaištas, ko gero, neteisingas, nes yra tikrai objektyvių priežasčių, kodėl tos kainos kyla, bet tu nebūtinai įtikinsi žmones ir jie nebūtinai racionalų paaiškinimą priims už gryną pinigą", — pabrėžė Girnius.

  Sociologas Vladas Gaidys, savo ruožtu, pažymėjo, kad tinkama retorika gali paveikti rinkėjus. Andrius Kubilius, kuris ėjo ministro pirmininko pareigas finansų krizės, prasidėjusios 2009 metais, įkarštyje, galų gale 2012 metais aplenkė daug kandidatų į Vyriausybės vadovo postą, nepaisant labai žemų reitingų.

  Sociologas taip pat pažymėjo, kad Skvernelio reitingas kol kas yra stabilus, tačiau politikoje "niekas nelieka amžinai".

  Opozicija: "profesionalų" Vyriausybė Lietuvoje nepasiteisino >>

  Politologas Saulius Šiliauskas pasakė, kad komunalinių paslaugų kainos skirtingose ​​savivaldybėse gali skirtis, todėl rinkėjų nuomonė įvairiuose rajonuose taip pat gali labai skirtis.

  Be to, Šiliauskas pažymėjo, kad rinkėjai per daug neskirsto rinkimų (ar tai savivaldos, ar parlamento), jeigu centrinės valdžios, vyriausybės veikla jie kažkiek nusivylę, nepatenkinti. Dėl šios priežasties visų rinkimų metu daugiausia dalį balsų krizės metu praranda valdantčioji partija, mano politologas.

  Prezidento rinkimai Lietuvoje vyks kitų metų gegužės mėnesį. Pagrindine intriga išlieka, kas atstovaus valdančiajai "valstiečių" partijai rinkimuose. Labiausiai tikėtinu kandidatu laikomas ministras pirmininkas Saulius Skvernelis. Pats Vyriausybės vadovas dar nepaskelbė apie savo planus balotiruotis į prezidentus, tačiau opozicijos partijos, ypač konservatoriai, pradėjo rinkimų ataką ir kritikuoja daugumą Vyriausybės sprendimų.

  Seimo narys Naglis Puteikis, buvęs SEB banko vadovo patarėjas Gitanas Nausėda ir filosofas Arvydas Juozaitis jau tapo oficialiai įregistruotais kandidatais į Lietuvos prezidento postą.

  Dar šia tema

  Kova be taisyklių: konservatoriai ir "valstiečiai" destabilizuoja padėtį Lietuvoje
  Naglis Puteikis tapo pirmuoju įregistruotu kandidatu į Lietuvos prezidentus
  Nausėda tapo kandidatu į Lietuvos prezidentus
  Socialdemokratų kandidatu į prezidentus tapo Andriukaitis
  Tegai:
  Lietuva, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), prezidento rinkimai, kainų augimas

  Svarbiausios temos