03:58 2020 Birželio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB76.8001
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  128

  Neįvyko nieko ypatingo, kas galėtų kelti grėsmę Rusijai, kai pasirodė JAV karinis laivas, tačiau Vakarų žiniasklaida parodo amerikiečių jūreivių veiksmus kaip "stiprų žingsnį", mano karo ekspertas Aleksandras Chrolenko

  VILNIUS, gruodžio 6 — Sputnik. Petro Didžiojo įlankoje pasirodė JAV eskadrinis minininkas "McCampbell", praneša RIA Novosti.

  Pasak JAV Ramiojo vandenyno laivyno atstovės Reičel Makmar (Rachel McMarr), šis žingsnis yra skirtas "mesti iššūkį pernelyg didelėms Rusijos jūros pretenzijoms". Kartu ji pabrėžė, kad tai nėra susiję su neseniai įvykusiu incidentu Kerčės sąsiauryje.

  Interviu Sputnik Lietuva karo ekspertas Aleksandras Chrolenko pabrėžė, kad amerikiečių jūrininkų veiksmai neparodo JAV jūrų laivyno stiprumo, nepaisant pareiškimų, kuriuos transliuoja Vakarų žiniasklaida.

  "Kol prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su Kijevu derasi, kaip priešintis Rusijai Azovo krizės metu, JAV demonstruoja provokacijų meistriškumo klasę Tolimuosiuose Rytuose... Pradėsime nuo to, kad plaukti Petro Didžiojo įlankos apylinkėse — tai praplaukti apie 100 kilometrų atstumu nuo Vladivostoko, kur yra pagrindinė Rusijos laivyno bazė. Pakankamai toli, pakrančių nematyti. Petro Didžiojo įlanka, kurią kirto amerikiečių eskadrinis minininkas, yra 200 kilometrų ilgio iš rytų į vakarus ir apie 80 kilometrų iš šiaurės į pietus. <...> Vladivostoko nematyti, iš pietų pusės jį dengia sala Russkij, o bazės neįmanoma stebėti radarais ar vizualiai", — sakė ekspertas.

  Chrolenko priminė, kad Rusija ratifikavo JT Jūrų teisės konvenciją, kuri numato jūrų erdvės padalinimą į zonas. Pagal šį dokumentą, Rusijos Federacijos teritoriniai vandenys užima apie 24 km.

  "Jei iš Amerikos laivo būtų išmestas tinklas ir jie pradėtų žvejoti, tuomet mūsų karo laivai ir pasieniečiai sureaguotų. O taip tarptautinė jūra tikrai priklauso visiems ir niekam nėra uždara. Manau, kad Ramiojo vandenyno laivyno jūreiviai turėjo puikią galimybę pasimokyti sekimo įgūdžių puolimo sąlygomis, o svarbiausia — Vakarų propagandos virtualioje realybėje, tai atrodo kaip stiprus žingsnis, bet iš esmės tai nieko nereiškia. Ši informacija neturi jokios grėsmės Rusijai ir neparodo JAV jūrų laivyno jėgos", — padarė išvadą ekspertas.

  Dar šia tema

  Suomijos įlankos dugne rastas legendinis minininkas "Novik"
  "The National Interest" teigia apie JAV jūrų laivyno pažeidžiamumą Baltijos jūroje
  JAV pranašauja Ukrainos karinio jūrų laivyno žlugimą Azovo jūroje
  Tegai:
  Azovo jūra, JAV, Lietuva, Rusija

  Svarbiausios temos