03:36 2020 Lapkričio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1901
 • RUB90.3507
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Ukrainos provokacija Kerčės sąsiauryje (58)
  46

  Užsienio reikalų ministerija siūlo taikyti ribojamąsias priemones asmenims, atsakingiems "už agresijos aktą Kerčės sąsiauryje ir Juodojoje jūroje"

  VILNIUS, gruodžio 7 — Sputnik. Lietuva ketina taikyti individualias sankcijas ir uždrausti Rusijos Federacijos piliečiams, kurie susiję su trijų Ukrainos karinių laivų, pažeidusių Kerčės sąsiauryje nustatytas taisykles, sulaikymu, atvykti į šalį, ketvirtadienį paskelbė Užsienio reikalų ministerija (URM).

  "Gruodžio 6 dieną Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija kreipėsi į Migracijos departamentą prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos siūlydama į nacionalinį nepageidaujamų asmenų sąrašą įtraukti asmenis, tiesiogiai dalyvavusius vykdant agresijos aktą prieš Ukrainos karinius laivus ir jų įgulas Kerčės sąsiauryje ir Juodojoje jūroje šių metų lapkričio 25 dieną, taip pat už šį aktą atsakingus Rusijos Federacijos karinės vadovybės atstovus", — pabrėžiama pranešime.

  Ministerijos nuomone, šių asmenų veiksmai grubiai pažeidžia tarptautinę teisę ir kelia rimtą grėsmę tarptautiniam ir Lietuvos nacionaliniam saugumui.

  "Užsienio reikalų ministerija griežtai smerkia šiuos Rusijos Federacijos veiksmus, liudijančius naują eskalavimo laipsnį jau daugiau nei ketverius metus besitęsiančioje Rusijos Federacijos agresijoje prieš Ukrainą", — rašo URM spaudos tarnyba.

  Be to, pranešama, kad URM aktyviai konsultuojasi su kitomis tarptautinės bendruomenės narėmis dėl Rusijos Federacijos atsakomybės už įvykdytą agresijos aktą įtvirtinimo tarptautiniu lygiu ir būtinų atsakomųjų priemonių.

  Lietuvos žiniasklaidos duomenimis, į "juodąjį sąrašą" svarstoma įtraukti 20 asmenų.

  Sulaikytieji Ukrainos laivai, archyvinė nuotrauka
  © Photo : Пресс-служба пограничного управления ФСБ РФ по Республике Крым

  Sekmadienį, lapkričio 25 dieną, trys Ukrainos laivyno laivai pažeidė Rusijos valstybės sieną, įplaukė į laikinai uždarą Rusijos Federacijos teritorinių vandenų zoną ir persikėlė iš Juodosios jūros į Kerčės sąsiaurį. Jie pavojingai manevravo, nevykdė teisėtų Rusijos sienos apsaugos pareigūnų reikalavimų ir buvo sulaikyti. Visi trys laivai sulaikyti apie 20 kilometrų atstumu nuo Rusijos pakrantės ir 50 kilometrų atstumu į pietvakarius nuo įprasto laivų kelio iš Kerčės sąsiaurio po Krymo tiltu.

  Pasak Rusijos prezidento Vladimiro Putino, incidentas Kerčės sąsiauryje buvo provokacija, o tarp ukrainiečių laivų, pažeidusių Rusijos Federacijos sieną, įgulos narių buvo du Ukrainos saugumo tarnybos pareigūnai, kurie iš tikrųjų vadovavo šiai specialiai operacijai. Putinas pabrėžė, kad Rusijos sienos apsaugos pareigūnai vykdo savo valstybės sienos apsaugos funkcijas. Pasak jo, provokacija Juodojoje jūroje yra susijusi su žemu Ukrainos prezidento populiarumu rinkimų išvakarėse.

  Temos:
  Ukrainos provokacija Kerčės sąsiauryje (58)

  Dar šia tema

  JAV valstybės departamentas: Rusija kalta dėl "didžiausios krizės Europoje"
  Paskelbtas Azovo jūroje sulaikytų Ukrainos jūreivių apklausos vaizdo įrašas
  Ekspertas: JAV meistriškai parodė Lietuvai, kaip paaštrinti santykius su Rusija
  Tegai:
  Migracijos departamentas, Užsienio reikalų ministerija (URM), draudimas atvykti, rusai, Kerčės sąsiauris, Azovo jūra

  Svarbiausios temos