18:17 2020 Gegužės 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0910
 • RUB78.2874
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  206

  Anot buvusio Lietuvos prezidento, svarbu pradėti nusiginklavimo procesą Baltijos valstybėse, kad būtų vystomi ekonominiai ir kultūriniai ryšiai

  VILNIUS, gruodžio 7 — Sputnik. Buvęs Lietuvos prezidentas Rolandas Paksas pasiūlė Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui pradėti demilitarizacijos procesą Baltijos šalyse.

  Paksas žurnalistams pranešė, kad trečiadienį susitiko su Putinu ir pažymėjo, jog šio proceso iniciatoriais galėtų tapti Lietuva ir Rusijos Federacija.

  "Su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu kalbėjau apie naujus santykius tarp Lietuvos ir Kaliningrado, kalbėjau apie tai, jog šiame žemės lopinėlyje, kuriame Dievas mums davė galimybę gyventi, mes turime pradėti nusiginklavimą, kad ateitų stabilumas, kad ateitų užsienio bankai, kad ateitų technologiniai parkai, kad čia būtų vystoma ekologinė pramonė ir, kad čia vyktų kultūrinis bendradarbiavimas. Sakiau Vladimirui Putinui, kad lietuvių tauta netrokšta karo", — pabrėžė Paksas.

  Pasak jo, jis gavo teigiamą atsakymą iš Putino, o pati idėja imponuoja Rusijos lyderiui.

  Pakso manymu, demilitarizacija galėtų būti "bandomasis projektas", kuris patvirtintų, kad Lietuva ir Rusija gali sėkmingai bendradarbiauti nusiginklavimo srityje ir "daryti tai visiškai kitaip nei iki šiol".

  Be to, buvęs Lietuvos Respublikos vadovas pareiškė, kad yra pasirengęs prisiimti proceso iniciatoriaus vaidmenį, visų pirma susitikti su regiono šalių vadovais, kad gautų jų paramą, taip pat nuvykti į Jungtines Valstijas, kad įtikintų prezidentą Donaldą Trampą, jog reikia imtis nusiginklavimo.

  Paksas pabrėžė, kad būtina įtikinti Europą, jog Rusijos izoliacija nekonstruktyvi ir nepelninga, o su Maskva turėtų būti palaikomas dialogas.

  Pakso vizitas į Maskvą

  Antradienį europarlamentaras Rolandas Paksas Maskvoje susitiko su Valstybės Dūmos pirmininku Viačeslavu Volodinu ir Federacijos tarybos vadove Valentina Matvijenko.
  Derybų su Federacijos tarybos vadove metu Paksas pažymėjo, kad jis siekia paneigti Europoje vyraujančią versiją, jog su Rusija reikia kalbėti "jėgos kalba".

  Derybose su Volodinu Paksas palygino dabartinę antirusiškų nuotaikų plėtrą su propaganda ir psichoze, kurios vyravo prieš Antrąjį pasaulinį karą.

  Dar šia tema

  Rusijos Dūmos pirmininkas ir Paksas surengė derybas Maskvoje
  Paksas: Europai naudinga kalbėtis su Rusija ir pažvelgti į bendrą ateitį
  Tegai:
  nusiginklavimas, Baltijos šalys, Vladimiras Putinas, Rolandas Paksas

  Svarbiausios temos