05:11 2020 Birželio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1194
 • RUB77.0055
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Ukrainos provokacija Kerčės sąsiauryje (58)
  169

  Anot Dūmos komiteto vadovo Leonido Kalašnikovo, Baltijos šalių valdžia supranta tik griežtą kalbą, todėl Maskva turėtų taikyti ne tik diplomatinius, bet ir ekonominius apribojimus

  VILNIUS, gruodžio 7 — Sputnik. Jei Vilnius tęs rusofobinę politiką, Rusija taikys jautrias Lietuvos ekonomikai priemones, interviu Sputnik Lietuva sakė Rusijos Valstybės Dūmos komiteto NVS, Eurazijos integracijos ir ryšių su tautiečiais klausimais vadovas Leonidas Kalašnikovas.

  Sulaikytieji Ukrainos laivai, archyvinė nuotrauka
  © Photo : Пресс-служба пограничного управления ФСБ РФ по Республике Крым

  "Lietuva savo rusofobiška pozicija, savo rusofobišku įtūžiu visada prisijungia arba pati inicijuoja kokias nors akcijas prieš Rusiją… Kalbant apie sankcijas, kurių ji (Lietuva — Sputnik) imasi prieš tariamai prisidėjusius asmenis, <...> kaip komiteto pirmininkas reikalausiu vyriausybės ir prezidento taikyti įstatymą, kurį priėmėme dar 2007 metais — dėl ekonominio pobūdžio priemonių ir politinės įtakos toms šalims, kurios rodo rusofobišką poziciją ir vykdo rusofobiškas akcijas", — sakė Kalašnikovas.

  Deputatas priminė, kad jis neseniai ėmėsi panašaus žingsnio kitos Baltijos šalies atžvilgiu — Latvijos, kurios valdžia uždraudė mokytis rusų kalba.

  "Kalbant apie Lietuvą, jei ji taikys sankcijas, mes net nelauksime mūsų URM atsako Lietuvos politikams — reikalausime griežtesnių priemonių Lietuvos, jos uostų, transportavimo srities atžvilgiu, bendradarbiavimo ekonominėje srityje. Nes jau atėjo laikas pamokyti šias šalis tokiomis priemonėmis, kurios joms būtų veiksmingos. Kitaip jos nieko nesupranta", — pabrėžė Kalašnikovas.

  Pasak jo, Baltijos šalys supranta tik aštrius atsakymus, o kol kas "stengiasi prisidėti prie šio pasaulio galingųjų choro — kaip antai Amerikos ar Europos Sąjungos".

  "Jie turėtų jausti atsakomybę už savo rusofobišką politiką, kad jie šiuo atveju būtinai sulauks ne tik jų piliečių ar tų, kuriuos jie įtraukia į sąrašus, neapykantos. Turės įtakos ir ekonominės priemonės, jei jau jie yra tokie priešiški mums. Šiose šalyse ir taip dauguma pabėgo į Vakarus, kiek žinau. Tegul jie  užpildo savo uostus ne mūsų (Rusijos — Sputnik) prekėmis, o Europos Sąjungos. Pasižiūrėsime, kaip tai juos paveiks", — sakė komiteto vadovas.

  Ketvirtadienį Lietuvos užsienio reikalų ministerija kreipėsi į Migracijos departamentą su pasiūlymu išplėsti individualias sankcijas rusams ir uždrausti Rusijos Federacijos piliečiams, kurie buvo prisidėję prie Ukrainos karinių laivų sulaikymo Kerčės sąsiauryje, įvažiuoti į Lietuvą.

  Lietuvos užsienio reikalų ministerija taip pat teigė, kad aktyviai konsultuojasi su tarptautinės bendruomenės atstovais dėl "atsakomųjų veiksmų prieš Rusiją".

  Anksčiau Lietuvos konservatoriai pasiūlė taikyti sankcijas visiems rusams, kurie "atsakingi" už incidentą su Ukrainos laivais.

  Tuo tarpu buvęs Lietuvos prezidentas, Europos Parlamento narys Rolandas Paksas, kuris šią savaitę apsilankė Maskvoje, pasiūlė Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui pradėti demilitarizacijos procesą Baltijos šalyse. Be to, jo nuomone, būtina įtikinti Europą palaikyti dialogą su Maskva. Jis pabrėžė, kad izoliacija nuo Rusijos yra nekonstruktyvi ir nepelninga.

  Provokacijos Kerčės sąsiauryje

  Lapkričio 25 dieną trys Ukrainos laivyno laivai pažeidė Rusijos valstybės sieną, įplaukė į laikinai uždarą Rusijos Federacijos teritorinių vandenų zoną ir persikėlė iš Juodosios jūros į Kerčės sąsiaurį. Jie pavojingai manevravo, nevykdė teisėtų Rusijos sienos apsaugos pareigūnų reikalavimų ir buvo sulaikyti. Visi trys laivai sulaikyti apie 20 kilometrų atstumu nuo Rusijos pakrantės ir 50 kilometrų atstumu į pietvakarius nuo įprasto laivų kelio iš Kerčės sąsiaurio po Krymo tiltu.

  Vokietijos ir Rusijos forumo pirmininkas Matthiasas Platzekas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Виталий Белоусов

  Po to Kijevas apkaltino Maskvą agresija. Ukrainos valdžia įvedė karo padėtį. Ji įsigaliojo dešimtyje Ukrainos regionų, įskaitant Luhanską ir Donecką. Režimas tęsis 30 dienų, numatant galimybę laikinai apriboti piliečių konstitucines teises ir laisves, ypač teisę dalyvauti rinkimuose, minties ir kalbos laisvę.

  Pasak Rusijos prezidento Vladimiro Putino, incidentas Kerčės sąsiauryje buvo provokacija, o tarp ukrainiečių laivų, pažeidusių Rusijos Federacijos sieną, įgulos narių buvo du Ukrainos saugumo tarnybos pareigūnai, kurie iš tikrųjų vadovavo šiai specialiai operacijai. Tuo tarpu Putinas pabrėžė, kad Rusijos sienos apsaugos pareigūnai vykdo savo valstybės sienos apsaugos funkcijas. Pasak jo, provokacija Juodojoje jūroje yra susijusi su žemais Ukrainos prezidento reitingais rinkimų išvakarėse.

  Temos:
  Ukrainos provokacija Kerčės sąsiauryje (58)

  Dar šia tema

  Ekonomistas: Baltijos šalių verslas linksta į Rusiją, nepaisant JAV draudimų
  Rusofobija Lietuvoje ― išimtis ar taisyklė?
  Vilniuje įvyko Rusijos ir Lietuvos turizmo forumas
  Tegai:
  uostas, Lietuva, apribojimas, ekonomika, Rusijos Dūma

  Svarbiausios temos