20:12 2020 Gegužės 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  134

  Būtini pakeitimai turėtų būti priimti ne vėliau 2018 metų gruodžio 31 dienos

  VILNIUS, gruodžio 9 – Sputnik. Europos Tarybos (ET) Ministrų komitetas paragino Lietuvos valdžią imtis reikiamų priemonių, kad būtų atkurta buvusio prezidento Rolando Pakso teisė vėl balotiruotis į prezidento rinkimus.

  Atitinkamas nutarimas buvo paskelbtas oficialiame organizacijos interneto tinklalapyje.

  Ministrų komitetas rekomenduoja priimti būtinas konstitucines pataisas ne vėliau 2018 metų gruodžio 31 dienos.

  Anksčiau Lietuvos Seimas atmetė įstatymo projektą, leidžiantį Paksui būti renkamam į valstybės vadovo pareigas. Už siūlomą pakeitimą balsavo 78 žmonės, tačiau to nepakako parlamentinei daugumai pasiekti.

  Rolando Pakso apkalta

  2004 metų balandžio 6 dieną Lietuvos Seimas paskelbė apkaltą Paksui. Parlamentarai jį pripažino kaltu dėl trijų dalykų: pilietybės suteikimo išimties būdu jo rinkimų kampanijos rėmėjui Rusijos verslininkui Jurijui Borisovui, nesugebėjimo užtikrinti valstybės paslapčių sąlygas ir galių viršijimo.

  Vėliau Lietuvos Konstitucinis Teismas iki gyvos galvos uždraudė Paksui kandidatuoti į politiko arba kitas priesaikos reikalaujančias pareigas.

  2011 metais Europos Žmogaus Teisių Teismas EŽTT nusprendė, kad draudimas balotiruotis rinkimuose yra neproporcingas. Lietuvai neįgyvendinus EŽTT sprendimo, gresia Europos Tarybos Ministrų komiteto sankcijos.

  Spalio pradžioje Paksas paskelbė, kad dalyvaus rinkimuose į Europos Parlamentą. Anksčiau jis paliko partiją "Tvarka ir teisingumas", kuriai vadovavo iki 2016 metų.

  Dar šia tema

  Ar Rolandas Paksas taps "juoda gulbe" Lietuvos prezidento rinkimuose?
  Ekspertas: Paksas turi mažai šansų rinkimuose dėl "prorusiškos praeities"
  Rusijos Dūmos pirmininkas ir Paksas surengė derybas Maskvoje
  Seimas vėl neatvėrė Paksui kelio į prezidento rinkimus
  Tegai:
  rinkimai, Rolandas Paksas, Lietuva

  Svarbiausios temos