18:43 2020 Spalio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  45

  Lietuvos užsienio reikalų ministras nemano, kad pavyks suderinti su ES sankcijas Rusijai dėl įvykių Juodojoje jūroje

  VILNIUS, gruodžio 10 — Sputnik. Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pirmadienį Briuselyje su kolegomis iš kitų Europos Sąjungos šalių aptars galimybes įvesti papildomas sankcijas Rusijai ir Iranui, praneša RIA Novosti.

  "Aš nesitikiu, kad šiandien mes nuspręsime kažką, bet sankcijos šio incidento atžvilgiu turėtų būti", — sakė jis ir pridūrė, kad, jo nuomone, jos turėtų paveikti asmenis, prisidėjusius prie incidento Juodojoje jūroje.

  Lietuva praeitą savaitę įtraukė į nacionalinį "juodąjį sąrašą" 20 Rusijos pareigūnų, kurie, šalies valdžios atstovų manymu, yra atsakingi už Ukrainos laivų užgrobimą Kerčės sąsiauryje.

  Linkevičius paragino kitas ES šalis pasekti šiuo pavyzdžiu, bet bendro sutarimo dėl sankcijų kol kas nėra. 

  Jis taip pat teigė, kad bus patvirtintos sankcijos prieš asmenis, kurie, ES manymu, yra atsakingi už rinkimus Donbase.

  Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė penktadienį pareiškė, kad po incidento Juodojoje jūroje Vilnius įvedė nacionalines sankcijas prieš Rusiją.

  Lapkričio 25 dieną trys Ukrainos laivyno laivai pažeidė Rusijos valstybės sieną, įplaukė į laikinai uždarą Rusijos Federacijos teritorinių vandenų zoną ir persikėlė iš Juodosios jūros į Kerčės sąsiaurį. Jie pavojingai manevravo, nevykdė teisėtų Rusijos sienos apsaugos pareigūnų reikalavimų ir buvo sulaikyti. Visi trys laivai sulaikyti apie 20 kilometrų atstumu nuo Rusijos pakrantės ir 50 kilometrų atstumu į pietvakarius nuo įprasto laivų kelio iš Kerčės sąsiaurio po Krymo tiltu.

  Pasak Rusijos prezidento Vladimiro Putino, incidentas Kerčės sąsiauryje buvo provokacija, o tarp ukrainiečių laivų, pažeidusių Rusijos Federacijos sieną, įgulos narių buvo du Ukrainos saugumo tarnybos pareigūnai, kurie iš tikrųjų vadovavo šiai specialiai operacijai. Putinas pabrėžė, kad Rusijos sienos apsaugos pareigūnai vykdo savo valstybės sienos apsaugos funkcijas. Pasak jo, provokacija Juodojoje jūroje yra susijusi su žemu Ukrainos prezidento reitingu rinkimų išvakarėse.

  Dar šia tema

  Maskva Lietuvos sankcijаs pavadino "uodo įkandimu"
  FSB atskleidė Ukrainos jūrininkų sulaikymo Kerčės sąsiauryje detales
  Ukrainos laivų artilerijos įrenginiai Kerčės sąsiauryje buvo parengti mūšiui
  Sulaikyti ukrainiečių jūrininkai nėra karo belaisviai, pabrėža FSB
  Rados deputatas paaiškino, kodėl Ukraina priklauso nuo prekybos su Rusija
  Tegai:
  ES, Kerčės sąsiauris, Juodoji jūra, sankcijos, Linas Linkevičius

  Svarbiausios temos