07:29 2019 Balandžio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1250
 • RUB71.9719
  Alanijos miestas, Turkija

  Turkijoje, Alanijos mieste, atidarytas Lietuvos garbės konsulatas

  © Depositphotos/ Andrey Starostin
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  23 0 0

  Ceremonijoje dalyvavo užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ir jo kolega Turkijoje Mevlütas Çavuşoğlu. Konsulu paskirtas Alanijos pramonės ir prekybos rūmų prezidentas Mehmetas Şahinas

  VILNIUS, gruodžio 10 — Sputnik. Turkijoje, Alanijos mieste, atidarytas Lietuvos garbės konsulatas, praneša Užsienio reikalų ministerijos spaudos tarnyba.

  Iškilmingas renginys įvyko šeštadienį, gruodžio 8 dieną. Jame dalyvavo Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ir Turkijos užsienio reikalų ministras Mevlütas Çavuşoğlu.

  ​Garbės konsulu buvo paskirtas Mehmetas Şahinas, kuris yra Alanijos pramonės ir prekybos rūmų prezidentas.

  Tai yra šeštasis Lietuvos konsulatas Turkijoje.

  Linkevičius pažymėjo, kad diplomatinės atstovybės atidarymas padės plėtoti ekonominius santykius tarp šalių. Jis taip pat su Turkijos kolega aptarė užsienio politikos aktualijas, regioninio saugumo ir dvišalio bendradarbiavimo klausimus, situaciją Juodojoje ir Azovo jūrose.

  Sulaikyti Ukrainos laivai, archyvinė nuotrauka
  © Photo : Пресс-служба пограничного управления ФСБ РФ по Республике Крым

  Be to, ministras susitiko su Turkijos lietuvių bendruomenės atstovais. Lietuvos ambasados duomenimis, šalyje gyvena apie 600 lietuvių.

  Praėjusią savaitę Lietuva pranešė apie sankcijų įvedimą Rusijai dėl incidento Kerčės sąsiauryje. Rusijos Valstybės Dūmos tarptautinių reikalų komiteto pirmininkas Leonidas Sluckis pažymėjo, kad Vilniaus veiksmai yra absurdiški, ir pridūrė, kad Lietuva gaus adekvatų atsakymą.

  Spalio pabaigoje trys Ukrainos karinių jūrų pajėgų laivai pažeidė Rusijos sieną. Jie įplaukė į laikinai uždarą Rusijos Federacijos teritorinių vandenų zoną ir persikėlė iš Juodosios jūros į Kerčės sąsiaurį. Jie pavojingai manevravo, nevykdė teisėtų Rusijos sienos apsaugos pareigūnų reikalavimų.

  Kariniai laivai ir juose buvę jūrininkai buvo sulaikyti. FSB pradėjo bylą jų atžvilgiu.

  Dar šia tema

  Linkevičius pasmerkė Rusijos veiksmus prieš Ukrainos laivus
  Linkevičius prašo didinti NATO pajėgų parengtį
  Zacharova atsakė į Linkevičiaus antirusišką išpuolį
  Tegai:
  konsulatas, Užsienio reikalų ministerija (URM), Lietuva, Turkija

  Svarbiausios temos