15:07 2019 Liepos 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1226
 • RUB70.7370
  Senamiestis, archyvinė nuotrauka

  Politologas: Lietuvos valdžia siekia pritraukti radikalią Rusijos opoziciją

  © Sputnik / Марина Воронко
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  42 0 0

  Lietuvoje susirinkę žmonės negali įsitraukti į politinį Rusijos gyvenimą, todėl jie yra marginalizuoti ir propaguoja radikalias idėjas, mano politologas Olegas Ignatovas

  VILNIUS, gruodžio 10 — Sputnik. Gruodžio 7-8 dienomis Vilniuje vyko VI Laisvosios Rusijos forumas, kuriame renkasi radikalūs opozicininkai.

  Forumą globoja Lietuvos užsienio reikalų ministerija, o vienas iš rėmėjų yra Amerikos organizacija "Nacionalinis demokratijos fondas". Renginyje dalyvauja vadinamoji nesisteminė Rusijos opozicija, taip pat Lietuvos, Ukrainos ir Jungtinių Amerikos Valstijų atstovai.

  Rusijos ambasada Vilniuje, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Андрей Богданов

  Interviu Sputnik Lietuva Rusijos politologijos centro direktoriaus pavaduotojas Olegas Ignatovas sakė, kad daugelis šalių susiduria su situacija, kai iš politinės sistemos išstumta žmonių grupė pradeda propaguoti radikalias idėjas.

  "Pastaraisiais metais dalis Rusijos opozicijos tapo labiau radikalizuota. Ypač jos liberalioji dalis. Ši tendencija prasidėjo jau seniai, ir manau, kad jie (radikalios opozicijos susitikimai — Sputnik) ir toliau vyks, nes ši opozicijos dalis nemato savęs politinėje sistemoje. Ji nesugeba dalyvauti rinkimų procese ir sisteminėje politikoje. Dėl to vyksta atskyrimas nuo sisteminės politikos ir nesėkmės rinkimuose, negebėjimas įregistruoti savo kandidatus — tokia radikalizacija. Todėl aš vertinu tai kaip faktą, kuris nevertas atskiro įvertinimo. Tokios situacijos susidaro daugelyje pasaulio šalių, kai tam tikra politinio spektro dalis dėl vienos ar kitos priežasties palieka politiką. Ji tampa radikaliai siaura vienodai mąstančių žmonių grupe, kuri laikosi radikalių šūkių ir gyvena savo pačių pasaulyje", — sakė politologas.

  Pasak Ignatovo, Rusijos opozicija susirinko Vilniuje, nes jis yra labai mažos ir pigios šalies sostinė.

  "Kodėl jie susirenka Vilniuje? Tikriausiai dėl to, kad ten labai pigu. Na, o kur jiems dar rinktis? Tai yra Europos šalis. Rusijos vyrams draudžiama atvykti į Ukrainą, o čia nėra problemų atvykti į Lietuvą. Puiki šalis, miela, su labai mažomis kainomis, kad būtų galima organizuoti. Ir netoli Rusijos. Tai taip pat yra veiksnys — visiems patogu atskristi", — paaiškino politologas.

  Laisvosios Rusijos forumas Vilniuje rengiamas nuo 2016-ųjų du kartus per metus.

  Dar šia tema

  RF ambasada Lietuvoje papasakojo apie Vilniaus kišimąsi į Rusijos reikalus
  Dovana Rusijos opozicijai: Vilniuje įamžintas Boriso Nemcovo atminimas
  Lietuvos žiniasklaida suteikė akademiko titulą "Bolotnaja aikštės bylos" veikėjui
  Kiekvienas turės bent tris Rusijos vergus. Didžioji baltų svajonė
  Europa nori susitaikyti su Rusija — o Lietuva?
  Tegai:
  Vilnius, Rusijos forumas, Rusijos opozicija

  Svarbiausios temos