07:51 2020 Liepos 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1329
 • RUB80.1470
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Ukrainos provokacija Kerčės sąsiauryje (58)
  56

  Lietuvos parlamentas siūlo pašalinti Rusiją iš SWIFT sistemos ir padidinti spaudimą šalies dujų sektoriui, jei Maskva neperduos Kerčės sąsiaurio kontrolės Jungtinėms Tautoms

  VILNIUS, gruodžio 11 — Sputnik. Lietuvos Seimas priėmė rezoliuciją, kurioje paragino Europą taikyti "žymiai efektyvesnes ir platesnes sankcijas" Rusijai, praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Sulaikyti Ukrainos laivai, archyvinė nuotrauka
  © Photo : Пресс-служба пограничного управления ФСБ РФ по Республике Крым

  Rezoliucijoje Seimas siūlo Rusijos Federacijai pateikti šiuos reikalavimus: Maskvai turi skubiai perduoti Kerčės sąsiaurį ir "okupuotas" teritorijas Jungtinių Tautų Organizacijos kontrolei; taip pat paleisti visus sulaikytus ir įkalintus Ukrainos piliečius "karo belaisvius".

  Jei Rusija šių reikalavimų artimiausiu metu neįgyvendintų arba vetuotų šiuos sprendimus, siūloma taikyti visapusiškas sankcijas, apimančias ir Rusijos dujų, naftos, ir finansų sektorius, įskaitant ir jos pašalinimą iš SWIFT sistemos.

  Praėjusią savaitę Lietuva įvedė nacionalines sankcijas Rusijai po Ukrainos provokacijos Kerčės sąsiauryje. Atsakydamas į tai, Rusijos Valstybės Dūmos tarptautinių reikalų komiteto pirmininkas Leonidas Sluckis pažymėjo, kad Vilniaus veiksmai yra absurdiški ir, nepaisant to, kad Lietuvos valdžia bando "įkąsti Rusijai", "šie įkandimai yra lyg uodo įgėlimai".

  Sulaikyti Ukrainos laivai Kerčės uoste
  © Photo : Пресс-служба пограничного управления ФСБ РФ по Республике Крым

  Provokacija Kerčės sąsiauryje

  Lapkričio pabaigoje Ukrainos karinių jūrų pajėgų laivai pažeidė Rusijos Federacijos valstybės sieną. Jie įplaukė į laikinai uždarą Rusijos Federacijos teritorinių vandenų zoną ir persikėlė iš Juodosios jūros į Kerčės sąsiaurį. Jie pavojingai manevravo, nevykdė teisėtų Rusijos sienos apsaugos pareigūnų reikalavimų. Dėl to Rusija turėjo juos sulaikyti.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pavadino įvykį Porošenko provokacija prieš rinkimus. Rusijos valdžia ne kartą pabrėžė, kad sienos apsaugos pareigūnai veikė pagal šalies įstatymus.

  Temos:
  Ukrainos provokacija Kerčės sąsiauryje (58)

  Dar šia tema

  Maskva Lietuvos sankcijаs pavadino "uodo įkandimu"
  FSB atskleidė Ukrainos jūrininkų sulaikymo Kerčės sąsiauryje detales
  Ukrainos laivų artilerijos įrenginiai Kerčės sąsiauryje buvo parengti mūšiui
  Tegai:
  sankcijos Rusijai, Kerčės sąsiauris, Rusija, Seimas, Lietuva

  Svarbiausios temos