18:39 2020 Kovo 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1034
 • RUB88.1385
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  21

  Socialdemokratai kviečia susėsti prie stalo viešojo sektoriaus atstovus, tarp jų, žinoma, ir švietimo bendruomenę, ir, dėliojant tinkamiausią variantą, susitarti dėl palaipsnio atlyginimų didinimo ateityje

  VILNIUS, gruodžio 11 — Sputnik. Seimo Lietuvos socialdemokratų darbo (LSDD) frakcija ragina Seimo narius susitarti ir priimti kitų metų valstybės biudžeto projektą, rašoma Seimo pranešime žiniasklaidai.

  Socialdemokratai kviečia susėsti prie stalo viešojo sektoriaus atstovus, tarp jų, žinoma, ir švietimo bendruomenę, ir, dėliojant tinkamiausią variantą, susitarti dėl palaipsnio atlyginimų didinimo ateityje.

  "Turbūt visi supranta, kad nepriėmus biudžeto kitąmet mokant pensijas ir viešojo sektoriaus atlyginimus būtų sukeltas chaosas, todėl turime būti vieningi ir kitų metų biudžetą priimti. O tada būtina sėsti profesinėms sąjungoms ir politikams dėlioti visą atlyginimų viešajam sektoriui sistemą, kad būtų išgirsti ir streikuojantys, ir valstybė realiai turėtų galimybes tuos reikalavimus patenkinti", — sako Seimo LSDD frakcijos seniūnas Andrius Palionis.

  Pasak Palionio, iš esmės biudžetas yra orientuotas į žmonių pajamų didinimą — siūloma rekordinė 5 472 mln. eurų suma socialinei sričiai.

  Švietimo darbuotojų mitingas, archyvinė nuotrauka.
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Frakcijos seniūnas teigia, kad buvo pritarta pasiūlymui didinti vaiko pinigus, kils atlyginimai biudžetininkams, bus didinama minimali mėnesio alga (MMA) ir neapmokestinamas pajamų dydis (NPD), kas realiai padidins dirbančiųjų pajamas, kils pensijos.

  Pasak jo, visa tai yra sveikintina. Palionis ragina nepamiršti, kad kartu su kitų metų biudžetu didės ir planuojamas finansavimas krašto apsaugai — įsipareigojimas NATO aljansui, todėl frakcija ketina palaikyti biudžeto projektą.

  Seimo Pirmininko pavaduotojas Gediminas Kirkilas sako, kad destrukciją įvedinėjanti opozicija yra didelėje desperacijoje.

  Pasak Kirkilo, konservatoriai yra desperacijoje, nes artėja prezidento rinkimai, ir jie susiję su sprendimais Seime, ir jų baigtis nulemta susidariusios situacijos, todėl visais būdais siekiama chaoso visuomenės gyvenime, o nepriėmus biudžeto, tą chaosą lengva sukelti.

  "Jie nenori, kad būtų įgyvendinta mokestinė reforma, kuri atneš naudos valstybei. Ir manau, kad daug įtakos turi tie, kurie stovi sprendimams už nugaros. Priimta pensijų reforma nepatenkinti suinteresuoti Pensiniai fondai, kurie gaus mažesnes pajamas iš "Sodros". Todėl visais būdais bandoma tam užkirsti kelią konservatorių ir "socialdemokratų-paluckininkų" rankomis", — apibendrina Kirkilas.

  Dar šia tema

  Lietuvoje bus padidintos nemokamam mokinių maitinimui skiriamos lėšos
  Seimas padidino išmokas vaikams iki 50 eurų
  Socialdemokratai: nuo kitų metų savivaldybių laukia sunkmetis
  Lietuvoje sumažės PVM tarifas malkoms ir medienos produktams
  Lietuvos Seimas priėmė rezoliuciją dėl griežtesnių sankcijų Rusijai
  Tegai:
  atlyginimų didinimas, socialdemokratai

  Svarbiausios temos