19:46 2019 Liepos 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1226
 • RUB70.7370
  Saulius Skvernelis, archyvinė nuotrauka

  Skvernelis kaltina konservatorius ryšiais su Kremliumi

  © Flickr/ Lithuanian Ministry of Foreign Affairs
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  56 0 0

  Komentuodamas situaciją Gabrielius Landsbergis teigia, kad premjeras tiesiog neturi kitų būdų, kaip sustabdyti nepalankių naujienų srautą

  VILNIUS, gruodžio 11 — Sputnik. Premjeras Saulius Skvernelis teigia kreipęsis į specialiąsias tarnybas dėl Kremliaus įtakos didžiausiai opozicinei partijai — Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams (TS-LKD), praneša LRT.

  Antradienį Seime, prieš biudžeto svarstymą, žurnalistams Skvernelis teigė, kad ir toliau laikosi savo pareikštos nuomonės, jog Kremlius daro įtaką konservatoriams.

  "Laikausi kiekvieno savo žodžio, kurį pasakiau", — pažymėjo premjeras.

  Premjeras pats tiksliai neįvardijo, kada kreipėsi į specialiąsias tarnybas, bei nepasakė, į kokias tarnybas minėtu klausimu kreipėsi. Tačiau vėliau Valstybės saugumo departamentas (VSD) žiniasklaidai patvirtino, kad penktadienį gavo iš premjero raštą, tačiau neatskleidė, apie ką.

  Praėjusią savaitę ministras pirmininkas pranešė turintis konservatorių planą, kaip nuversti "valstiečių" valdžią, ir Seime prabilo apie galimą Kremliaus įtaką TS-LKD. Konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis tąkart premjero kalbas įvertino kaip neatsakingas.

  Šį kartą Landsbergis iš pradžių pasiūlė premjerui kreiptis į Molėtų observatoriją, "kurios specialistai gali atsakyti, kurios planetos ar žvaigždės galėjo įtakoti premjero mintis". Vėliau Facebook atsiprašė Molėtų observatorijos darbuotojų, nes jie neprivalo "atsakinėti į jokio politiko, net jei tai Premjeras, neadekvačius klausimus". Anot Landsbergio, Skvernelis tiesiog neturi kitų būdų, kaip "sustabdyti nepalankių naujienų srautą".

  "Su mokytojais kalbėtis neparanku, nes reikia klausyt. Dučė nemėgsta klausyti, mėgsta diktuoti. Derybų pradėti diktatorius nemėgsta, ieškoti kompromiso taip pat. Todėl taktika sena ir išmėginta - neadekvačiai klykt apie Kremlių ir konservatorius", — parašė TS-LKD pirmininkas.

  TS-LKD yra pagrindinė valdančiosios partijos opozicija. Konservatoriai garsėja savo nedraugiškais pasisakymais prieš "valstiečius" ir rusofobiniais pareiškimais ir ne kartą apkaltino "valstiečius" ryšiais su Kremliumi.

  Be to, konservatoriai beveik visada kalba neigiamai apie Vyriausybės vadovo sprendimus, ypač dėl trijų ministrų atstatydinimo. Landsbergis sakė, kad tokiu būdu Skvernelis nusprendė pakelti savo reitingą rinkimų lenktynėse.

  Dar šia tema

  Opozicija: premjeras turi pradėti derybas su streikuojančiais mokytojais
  Prezidentė dėl mokytojų Skverneliui davė tris savaites
  Iškilo jau antra grėsmė Skvernelio ministrų kabinetui
  Ar "Mokytojų Maidanas" palaidos Saulių Skvernelį ir jo vyriausybę
  Tegai:
  Valstybės saugumo departamentas (VSD), Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD), Saulius Skvernelis

  Svarbiausios temos