06:20 2019 Birželio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1234
 • RUB72.1432
  Saulius Skvernelis

  Grybauskaitės politiką iliustruoja "tulpių paštas" — premjeras

  © Flickr/ Lietuvos Respublikos Seimas
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  5510

  Taip ministras pirmininkas Saulius Skvernelis sureagavo į prezidentės kritiką vyriausybei ir valdančiajai daugumai

  VILNIUS, gruodžio 13 — Sputnik. Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės politiką iliustruoja "tulpių paštas", o viešai matomas šalies vadovės įvaizdis tėra fasadinis, pareiškė ministras pirmininkas Saulius Skvernelis Žinių radijui.

  Taip Skvernelis sureagavo į prezidentės kritiką vyriausybei ir valdančiajai daugumai.

  Trečiadienį Grybauskaitė interviu LRT laidos "Dienos tema" metu pareiškė, kad valdančiosios daugumos santykis su visuomene išgyvena krizę.

  Ji tvirtino, kad vyriausybė vykdė reformas per "arogantišką visažiniškumą", dėl ko daugelyje sričių atsirado "suvėlimo ir chaoso".

  Prezidentė sakė, kad antrieji "valstiečių" vadovaujamos valdančiosios daugumos metai buvo skirti "jėgos demonstravimui, buldozerio demonstravimui, kad jau ir girdėti nebūtina, žino ir taip gerai, įsiklausyti nereikia".

  "Nieko naujo. Tikrai nieko naujo. Jau dešimt metų panaši retorika. Matome tą mums brukamą fasadinį vaizdą, o realų vaizdą, manau, daug politikų galėtų pasakyti, ir ponas (buvęs premjeras Algirdas — red.) Butkevičius, ir aš. Galiausiai tai iliustruoja tas "tulpių paštas", ką apie mūsų politikus mano, ką daro. Tai yra nesurežisuota, nepateikti iš anksto klausimai interviu, bet tiesiog tokia realybė yra", — reaguodamas į prezidentės kritiką kalbėjo Skvernelis.

  Premjeras pripažino, kad ir jis, ir vyriausybė daro klaidų, tačiau tvirtino, jog daug dirbant jų išvengti neįmanoma.

  "Aš suprantu, kad jeigu nori nedaryti klaidų, reikia nieko nedaryti", — teigė Skvernelis.

  Pasak premjero, valdančiąją daugumą bandoma "sumonstrinti".

  Kalbėdamas apie "tulpių paštą", Skvernelis turėjo omenyje šalies vadovės 2014-2016 metų elektroninį susirašinėjimą su buvusiu liberalų lyderiu Eligijumi Masiuliu, kurį paviešino "Lietuvos rytas". Tada Grybauskaitė Masiuliui rašydavo iš elektroninio pašto tulpes@lrpk.lt. Leidinio duomenimis, gautais iš neįvardytų šaltinių, Prezidentė bandė paveikti žiniasklaidą buvusio Liberalų sąjūdžio lyderio pagalba, kad žiniasklaidos atstovai liautųsi kritikuoti kandidatą į generalinio prokuroro postą. Be to, savo laiškuose Grybauskaitė įvardijo dabartinį šalies ministrą pirmininką Saulių Skvernelį, kuris tuo metu buvo VRM vadovas, kaip "pavojingą populistą".

  Pati Grybauskaitė antradienį paskelbė, kad niekam nesuteikė "stogo" ir nepalaikė konkrečių kandidatų.

  Dar šia tema

  Iškilo jau antra grėsmė Skvernelio ministrų kabinetui
  Skvernelis kaltina konservatorius ryšiais su Kremliumi

  Svarbiausios temos