19:24 2020 Spalio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Ukrainos provokacija Kerčės sąsiauryje (58)
  164

  Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė pareiškė, kad Maskva jau įspėjo, jog nepaliks be atsako antirusiškų Vilniaus veiksmų

  VILNIUS, gruodžio 13 — Sputnik. Rusija imsis atsakomųjų priemonių į naujas Lietuvos sankcijas, kurias ji paskelbė 20 Rusijos piliečių po incidento Kerčės sąsiauryje.

  Apie tai pranešė oficiali Rusijos Federacijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova.

  Kremlius, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алексей Дружинин

  "Norėčiau atkreipti dėmesį į tai, kad Lietuva yra vienintelė šalis, kuri, nelaukdama Amerikos, Europos vadovų nurodymų, nusprendė imtis iniciatyvos, bet, kaip visada, vienareikšmiškai, nubausti Rusiją už "šiurkščią", pasak jų, "provokaciją" (Rusijos — "Sputnik"), bet iš tikrųjų už provokaciją, kurią inicijavo Kijevo režimas Juodojoje jūroje", — sakė Zacharova.

  Kaip pabrėžė Užsienio reikalų ministerijos atstovė, Maskva ne kartą atkreipė dėmesį į tai, kad bet kokie Lietuvos valdžios veiksmai prieš Rusiją neliks be atsako.

  "Šiuo atveju mes imsimės atsakomųjų priemonių", — sakė Zacharova.

  Lietuvos inicijuojamos sankcijos

  Prezidentė Dalia Grybauskaitė penktadienį paskelbė apie nacionalines Lietuvos sankcijas prieš Rusiją po incidento Kerčės sąsiauryje, kai Rusija sulaikė trijų Ukrainos karo laivų jūreivius. Pirmadienį Lietuvos Seimas priėmė rezoliuciją, kuria paragino Europą taikyti "žymiai efektyvesnes ir platesnes sankcijas" Rusijai. Rezoliucijoje Seimas siūlo Rusijos Federacijai pateikti šiuos reikalavimus: Maskva turi skubiai perduoti Kerčės sąsiaurį ir "okupuotas" teritorijas Jungtinių Tautų Organizacijos kontrolei; taip pat paleisti visus sulaikytus ir įkalintus Ukrainos piliečius "karo belaisvius".

  Provokacija Kerčės sąsiauryje

  Lapkričio pabaigoje Ukrainos karinių jūrų pajėgų laivai pažeidė Rusijos Federacijos valstybės sieną. Jie įplaukė į laikinai uždarą Rusijos Federacijos teritorinių vandenų zoną ir persikėlė iš Juodosios jūros į Kerčės sąsiaurį. Jie pavojingai manevravo, nevykdė teisėtų Rusijos sienos apsaugos pareigūnų reikalavimų. Dėl to Rusija turėjo juos sulaikyti.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pavadino įvykį Porošenko surengta provokacija prieš rinkimus. Rusijos valdžia ne kartą pabrėžė, kad sienos apsaugos pareigūnai veikė pagal šalies įstatymus.

  Temos:
  Ukrainos provokacija Kerčės sąsiauryje (58)

  Dar šia tema

  Linkevičius netiki, kad ES priims sankcijas prieš Rusiją
  Lietuvos Seimas priėmė rezoliuciją dėl griežtesnių sankcijų Rusijai
  Tegai:
  sankcijos, Lietuva, Užsienio reikalų ministerija, Rusija

  Svarbiausios temos