06:51 2019 Birželio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1388
 • RUB71.4389
  prezidentė Dalia Grybauskaitė

  Lietuvos prezidentė mano, kad neįmanoma persvarstyti "Brexit" sutarties

  © Photo: LIETUVOS RESPUBLIKOS PREZIDENTĖ
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  3402

  Pasak Lietuvos vadovės, situaciją apsunkina Didžiosios Britanijos vyriausybės pozicija ir Londono santykiai su kitomis ES šalimis

  VILNIUS, gruodžio 13 — Sputnik. Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė interviu LRT pareiškė, kad JK vyksta politinis chaosas, kuris tik gilėja.

  Be to, ji pareiškė, kad Britanijos ir Europos Sąjungos "Brexit" sutarties persvarstymas yra neįmanomas.

  "Manau, kad ir premjerės pozicijos gerokai susilpnėjo po to, kai ji nusprendė atšaukti balsavimą dėl išėjimo sutarties. Tai dar labiau komplikuoja pačios vyriausybės padėtį ir, be abejo, santykį su mumis, likusiais ES nariais. Todėl, kad mes tikrai nežinome, kuo gali pasibaigti", — teigė Grybauskaitė.

  Ji priminė, kad likusios 27 ES šalys sutiko, kad derybos dėl sandorio atnaujintos nebus, tačiau papildomas susitarimas galimas.

  Be to, Grybauskaitė teigė, kad po JK pasitraukimo iš ES biudžetas mažės mažiausiai 10 procentų visoms šalims. 

  Ketvirtadienį prezidentė dalyvaus neeiliniame Europos Vadovų Tarybos (EVT) posėdyje Briuselyje. Europos Sąjungos valstybių ir vyriausybių vadovai derėsis, kaip paskirstyti septynmetį ES biudžetą 2014-2020 metų laikotarpiui.

  JK turėtų pasitraukti iš ES 2019 metų kovo 29 dieną. Anksčiau Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Teresa Mei atidėjo balsavimą dėl dokumento Parlamente, kuris buvo numatytas antradienio vakarą. Dabartinio susitarimo neremia dauguma deputatų.

  Trečiadienį Didžiosios Britanijos parlamente vyko balsavimas dėl pasitikėjimo premjere. Ji išlaikė savo postą, ją palaikė 200 deputatų.

  Dar šia tema

  Lietuvos prezidentė papasakojo apie galimus scenarijus po "Brexit"
  ES šalių vadovai patvirtino "Brexit" susitarimą
  TVF neatmetė "juodojo scenarijaus" Londonui po "Brexit"
  Lietuvos URM vadovas įvardijo vieną iš "Brexit" situacijos sprendimų
  Tegai:
  Brexit, Lietuva, Dalia Grybauskaitė

  Svarbiausios temos