05:46 2019 Birželio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1234
 • RUB72.1432
  Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė

  Lietuvos prezidentė pareiškė, kad nėra Rusijos prisidėjimo prie streiko įrodymų

  © Lietuvos Respublikos Prezidentė
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  56 0 0

  Grybauskaitė pabrėžė, kad nei ji, nei ministras pirmininkas negali sau leisti nepagrįstai ką nors kaltinti

  VILNIUS, gruodžio 13 — Sputnik. Jokios informacijos apie Rusijos specialiųjų tarnybų su konservatoriais dalyvavimą rengiant mokytojų streikus Lietuvoje nėra, interviu LRT pareiškė respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

  "Nei aš, nei premjeras sau negalime leisti nepagrįstų kaltinimų", — pasakė Lietuvos vadovė.

  Grybauskaitės teigimu, ministras pirmininkas Saulius Skvernelis iš pradžių viešai paskelbė apie galimas grėsmes, o tik po to kreipėsi į specialiąsias tarnybas.

  "Tokio lygio pareigūnui yra neatsakinga ir labai nesolidu. Aš galiu dabar konstatuoti labai viešai: jokių pažymų, jokios informacijos iš žvalgybinių institucijų apie tai, kad Rusijos specialiosios tarnybos kartu su konservatoriais dalyvauja streiko organizavime arba kame nors, nėra", — pasakė prezidentė.

  Praėjusią savaitę Skvernelis pareiškė, kad konservatoriai turi planą nuversti valdančiąją partiją "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga" (LVŽS), o politikų veiksmai kalba apie galimą Kremliaus įtaką partijai "Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai" (TS-LKD).

  Praėjusį antradienį premjeras pranešė, kad šiuo klausimu kreipėsi į specialiąsias tarnybas, tačiau tiksliai neįvardijo, kada kreipėsi į specialiąsias tarnybas, bei nepasakė, į kokias tarnybas minėtu klausimu kreipėsi.

  LVŽS lyderis Ramūnas Karbauskis patvirtino politiko sprendimą ir pareiškė, kad matė asmenų, dėl kurių Skvernelis surengė patikrinimą, sąrašą. Jis taip pat pareiškė, kad ministro pirmininko kreipimasis yra pagrįstas, o specialiosios tarnybos turėtų spręsti šį klausimą atsakingai.

  Dar šia tema

  Ar "Mokytojų Maidanas" palaidos Saulių Skvernelį ir jo vyriausybę
  Iškilo jau antra grėsmė Skvernelio ministrų kabinetui
  Tegai:
  specialiosios tarnybos, Lietuva, Rusija, Dalia Grybauskaitė

  Svarbiausios temos