07:35 2020 Liepos 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1375
 • RUB80.8370
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  19

  Spalio mėnesį Londone ir Briuselyje po kelių mėnesių derybų pasiektas susitarimas, kuriame apibrėžiamos visos "Brexit" sąlygos

  VILNIUS, gruodžio 14 — Sputnik. Pasak Europos Komisijos pirmininko Žano Klodo Junkerio, Europos Sąjunga pasirengusi pateikti JK pasiekto susitarimo dėl "Brexit" paaiškinimą, tačiau neketina svarstyti šio sandorio iš naujo, rašo RIA Novosti.

  Anksčiau tą patį pareiškė Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas. Pasak jo, susitarimas nebus svarstomas iš naujo teisiniu aspektu.

  Vakar Briuselyje vyko ES lyderių susitikimas: pirmiausia susitiko 28 šalių ir Britanijos atstovai, vėliau pokalbis tęsėsi be ministrės pirmininkės Teresos Mei.

  Britanijos pasitraukimas iš Europos Sąjungos

  JK turi palikti ES 2019 metų kovo 29 dieną. Spalio mėnesį Londone ir Briuselyje po kelių mėnesių derybų pasiektas susitarimas, kuriame apibrėžiamos išėjimo sąlygos.

  Lapkričio mėnesį ES ir Jungtinė Karalystė sugebėjo susitarti dėl "Brexit" sąlygų ir būsimų santykių struktūros deklaracijos.

  Europos Komisija ne kartą yra pareiškusi, kad ketina apsvarstyti "Brexit" susitarimą. Tačiau tam, kad įsigaliotų, šis susitarimas turi būti ratifikuotas tiek ES, tiek Jungtinės Karalystės parlamentų.

  Kaip nurodyta susitarime, jei nebus sutarta kitaip, Šiaurės Airija taps specialia teritorija, kuri yra Jungtinės Karalystės ir Europos Sąjungos muitų teritorijų dalis.

  Tai reiškia, kad JK ir ES turės suderinti specialius Šiaurės Airijos muitų teisės aktus, taip pat bendrai stebėti prekių judėjimą.

  Be to, JK turės patikrinti prekes, siunčiamas iš Šiaurės Airijos teritorijos į likusią šalies dalį. Tik speciali Jungtinė Didžiosios Britanijos ir ES komisija galės užbaigti šio "gynybos mechanizmo" veiksmus.

  Dar šia tema

  Išvardintos Rytų Europos šalys, kurios labiausiai nukentės nuo "Brexit"
  Mei nemato alternatyvų savo "Brexit" planui
  TVF neatmetė "juodojo scenarijaus" Londonui po "Brexit"
  Lietuvos URM vadovas įvardijo vieną iš "Brexit" situacijos sprendimų
  Tegai:
  Brexit, Briuselis, Londonas

  Svarbiausios temos