12:28 2019 Liepos 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1226
 • RUB70.7370
  Saulius Skvernelis ir Dalia Grybauskaitė, archyvinė nuotrauka.

  Konfliktas tarp premjero ir prezidentės lyginamas su Pakso skandalu

  © Sputnik / Владимир Скрипов
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  57 0 0

  VDU profesorius Bielinis taip pat mano, kad premjero situaciją galima lyginti su per apkaltą pašalinto Rolando Pakso skandalu, ir nors konfliktas nėra to paties lygio, bet veda to link

  VILNIUS, gruodžio 14 — Sputnik. VDU profesorius Lauras Bielinis mano, kad Sauliaus Skvernelio pasirinkta strategija yra skirta pritraukti rinkėjus, kurie simpatizuoja "valstiečiams" ir kartu pačiam Skverneliui, rašo LRT.

  Pasak LRT Tyrimų skyriaus žurnalistės Jurgos Tvaskienės, valstybės reputacija tikrai yra stipriai menkinama. Pastarasis toks atvejis buvo prezidento Pakso skandalo metu, kai valstybės reputacija taip pat buvo aukojama dėl vieno žmogaus. Anot jos, dabar mes turime labai panašius požymius.

  Politologo Lauro Bielinio teigimu, akivaizdu, kad tiek prezidentė, tiek premjeras išties žvelgia vienas į kitą kaip į tam tikrus konkurentus, kurie šiose pozicijose negali bendradarbiauti, jiems neišeina bendradarbiauti.

  Pasak politologo, konfliktą išprovokavo premjeras, pasisakydamas apie agentus, pagąsdindamas visuomenę, kai pristatė biudžetą.

  Ekspertai pastaruosius įvykius vadina ne tik Sauliaus Skvernelio viešųjų ryšių akcija ― jų manymu, tai akivaizdžiai pradėta rinkimų agitacija.

  Manoma, kad tarp premjero ir prezidentės įsiplieskęs konfliktas ir toliau rusens, nes veikiausiai nebus iškelta realių kaltinimų, o jei tai pavyks padaryti, bus itin sudėtinga įrodyti jų realumą teisme. 

  "Pastarasis toks atvejis buvo prezidento Pakso skandalo metu, kai valstybės reputacija taip pat buvo aukojama dėl vieno žmogaus. Dabar mes turime labai panašius požymius ― vis vien į gera tai neišvirs", ― sakė žurnalistė Jurga Tvaskienė.

  VDU profesorius Bielinis taip pat mano, kad premjero situaciją galima lyginti su per apkaltą pašalinto Rolando Pakso skandalu, ir nors konfliktas nėra to paties lygio, bet veda to link.

  Nesutarimai tarp premjero ir prezidentės 

  Premjeras pareiškė, kad Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės politiką iliustruoja "tulpių paštas", o viešai matomas šalies vadovės įvaizdis tėra fasadinis. Taip Skvernelis sureagavo į prezidentės kritiką vyriausybei ir valdančiajai daugumai.

  Trečiadienį Grybauskaitė interviu LRT laidos "Dienos tema" metu pareiškė, kad valdančiosios daugumos santykis su visuomene išgyvena krizę.

  Ji tvirtino, kad vyriausybė vykdė reformas per "arogantišką visažiniškumą", dėl ko daugelyje sričių atsirado "suvėlimo ir chaoso".

  Prezidentė sakė, kad antrieji "valstiečių" vadovaujamos valdančiosios daugumos metai buvo skirti "jėgos demonstravimui, buldozerio demonstravimui, kad jau ir girdėti nebūtina, žino ir taip gerai, įsiklausyti nereikia".

  Premjeras pripažino, kad ir jis, ir vyriausybė daro klaidų, tačiau tvirtino, jog daug dirbant jų išvengti neįmanoma.

  Dar šia tema

  Grybauskaitė atleido tris ministrus
  Iškilo jau antra grėsmė Skvernelio ministrų kabinetui
  Ar "Mokytojų Maidanas" palaidos Saulių Skvernelį ir jo vyriausybę
  Lietuvos prezidentė pareiškė, kad nėra Rusijos prisidėjimo prie streiko įrodymų
  Tegai:
  konfliktas, skandalas, Rolandas Paksas, premjera

  Svarbiausios temos