22:53 2019 Rugpjūčio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1083
 • RUB72.7560
  Dalia Grybauskaitė Europos Vadovų Tarybos susitikime Briuselyje

  Grybauskaitė padės ES kovoti su "dezinformacija"

  © Photo: LIETUVOS RESPUBLIKOS PREZIDENTĖ
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  15333

  Dalia Grybauskaitė Europos Vadovų Tarybos susitikime pabrėžė, kad Lietuvos patirtis kovoje su dezinformacija informacinėje erdvėje gali būti naudinga ir kitoms ES šalims

  VILNIUS, gruodžio 14 — Sputnik. Šiandien Europos Vadovų Taryba (EVT) pritarė ES kovos su dezinformacija veiksmų planui ir paragino jį vykdyti, praneša Prezidentūros spaudos tarnyba.

  Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė Europos Vadovų Tarybos susitikime Briuselyje pabrežė, kad Lietuvos sukaupta patirtis, telkiant visuomenės, žiniasklaidos iniciatyvas kovai su dezinformacija informacinėje erdvėje, gali būti naudinga ir kitoms ES šalims.

  "Tik veikdamos bendrai ES šalys narės sugebės efektyviai kovoti su dezinformacija iš nedraugiškų šalių, todėl Lietuva palaiko šį veiksmų planą", — sakė Grybauskaitė.

  Komisija ir ES išorės veiksmų tarnyba pasiūlė Europos lygiu sukurti greitojo reagavimo sistemą, kuri leistų ES šalims koordinuotai reaguoti į dezinformaciją, dalintis informacija ir "užtikrinti spartų atsaką į kenkėjišką kišimąsi į demokratinių rinkimų procesą".

  Veiksmų plane taip pat numatyta dirbti su socialiniais tinklais, taip pat pasiūlytos priemonės visuomenės atsparumui stiprinti.

  Europos "kova su dezinformacija"

  Pagal ES "kovos su dezinformacija" planą iki 2019 metų kovo mėnesio, prieš Europos Parlamento rinkimus, bus sukurta greitojo reagavimo sistema. Nuo sausio iki gegužės mėnesio internetinės bendrovės turės kas mėnesį pranešti Europos komisijai apie priemones, skirtas kovoti su dezinformacija interneto erdvėje. Komisija taip pat atliks visapusišką tinklo paslaugų praktikos kodekso įgyvendinimo per pirmuosius 12 jo veiklos mėnesių įvertinimą.

  Pastaruoju metu Vakarų žiniasklaidos informacinė kova su Rusijos žiniasklaida tapo itin arši. 2016 metais Europos Parlamentas priėmė rezoliuciją "ES strateginiai veiksmai prieš trečiųjų šalių propagandą".

  Šiame dokumente teigiama, kad Rusija tariamai teikė finansinę paramą opozicinėms politinėms partijoms ir organizacijoms ES valstybėse narėse. Maskva šį dokumentą pavadino demokratijos degradacija Europos visuomenėje.

  Dar šia tema

  Britanijos "Ofcom" nagrinėja skundus dėl "NTV-Mir Baltija" ir "REN TV Baltic" kanalų
  Kas skleidžia netikras naujienas Lietuvoje
  Belgijos karo vadas laiko Rusiją didesniu už terorizmą pavojumi

  Svarbiausios temos