15:26 2019 Liepos 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1216
 • RUB70.6478
  Mikrofonas

  Konservatoriai ir "valstiečiai" pirmauja Lietuvos partijų reitinge

  © Фото: pixabay.com
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  3501

  Kitos partijos rimtesnės konkurencijos politinėje arenoje nesudaro, nes smarkiai atsilieka nuo lyderių pagal palaikančių rinkėjų skaičių

  VILNIUS, gruodžio 15 — Sputnik. Lietuvos partijų reitingo viršūnėje jau kurį laiką pirmas pozicijas užima konservatorių partija Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai ir valdančioji partija Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, praneša LRT.

  Kitos partijos rimtesnės konkurencijos politinėje arenoje nesudaro, todėl formuojasi kone dvipartinė sistema, LRT radijui pasakojo visuomenės nuomonės apklausų bendrovės "Vilmorus" vadovas, sociologas Vladas Gaidys.

  "Lietuvoje šiuo metu formuojasi kone dvipartinė sistema. Ir tos partijos papildo viena kitą kritikuodamos kiekvieną dieną nuo ryto iki vakaro. <...> O kitos partijos yra tokioje organizacinėje ideologijos, tikslų suirutėje", ― sakė Gaidys. 

  Pasak jo, tokiame ideologinio neaiškumo kontekste yra galimybių pasireikšti rinkimų komitetams, kurie aktyvūs artėjant savivaldos ir kitiems rinkimams.

  Naujausio reitingo pirmoje vietoje, kaip ir lapkričio mėnesį, yra Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai. Už juos balsuotų 28,5 procento balsuojančių ir 18,2 procentų visų gyventojų.

  Antroje vietoje yra Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga. Už juos balsuotų 23 procentai balsuojančių ir 15 procentų visų gyventojų.

  Pasak Gaidžio, tai yra du lyderiai, apie kuriuos kalbama, kurie įsitvirtinę visuomenės nuomonėje ir kurie kiekvieną dieną generuoja politinius įvykius.

  Gerokai nepopuliaresnės už "valstiečius" ir konservatorius, bet daugiau nei penkis procentus gyventojų simpatijų surenkančios yra Darbo partija, "Tvarka ir teisingumas", Lietuvos socialdemokratų partija ir Centro partija.

  Už kitas partijas balsuotų mažiau nei penki procentai gyventojų.

  Tarp jų yra Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga. Už ją balsuotų keturi procentai balsuojančiųjų ir 2,5 procento visų gyventojų. Tačiau šios partijos elektoratas, sociologo teigimu, yra labai aktyvus ir per rinkimus gali parodyti daug geresnį rezultatą negu šis. 

  Socialdemokratų darbo partijos populiarumas taip pat nesiekia penkių procentų ― 3,8 procento nuo balsuojančiųjų ir 2,4 procento nuo visų. Tiek pat žmonių balsuotų ir už Liberalų sąjūdį. Pasak sociologo, socialdemokratų partija anksčiau buvo viena iš stipriausių Lietuvoje. Tačiau po partijos skilimo, kuris buvo pavasarį, elektoratas suskilo į dvi dalis ir dabar rezultatas yra gana žemas. 

  Partijų reitingo apklausa buvo parengta dienraščio "Lietuvos rytas" užsakymu.

  Dar šia tema

  Lietuvos liberalų frakcija išrinko naują lyderį
  Lietuvos rusai rinkimų išvakarėse: skaldyk ir valdyk
  Kainos kyla: kodėl lietuviai gali atsisakyti balsuoti už valdančiąją partiją
  Skvernelis kaltina konservatorius ryšiais su Kremliumi
  Tegai:
  reitingas, Lietuva, politinės partijos

  Svarbiausios temos