04:18 2019 Gegužės 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1187
 • RUB72.1352
  Seimo posėdis, archyvinė nuotrauka

  Septyni šios vyriausybės ministrai pripažinti pažeidę įstatymą

  © Photo: CC BY-NC-SA 2.0 / Lithuanian Ministry of Foreign Affairs
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  47 0 0

  Skvernelis sako nemanantis, kad ministrai siekė naudos sau ir turi būti "išprašyti" iš pareigų

  VILNIUS, gruodžio 16 — Sputnik. Septyni šios vyriausybės ministrai Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) pripažinti pažeidę įstatymą, praneša LRT.

  Patys ministrai aiškina, kad tai atsitiko dėl neapsižiūrėjimo ir netyčia. Premjeras taip pat neskuba jų raginti palikti postų. Tik švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė atsistatydino anksčiau, nei komisija nusprendė, kad ji pažeidė įstatymą.

  VTEK šiemet ministrams kirto iš peties — septyni pripažinti pažeidę įstatymą. Petrauskienę premjeras nusprendė atleisti pora dienų anksčiau nei komisija pripažino ją supainiojus interesus. Nepalankaus etikos sargų verdikto spalį sulaukusi kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson iš pareigų bus atleista gruodžio 21-ąją, tačiau ne dėl etikos komisijos sprendimo.

  Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, teisingumo ministras Elvinas Jankevičius, žemės ūkio ministras Giedrius Surplys, ūkio ministras Virginijus Sinkevičius, socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis toliau lieka vadovauti ministerijoms. Pavyzdžiui ūkio ministras pažeidė įstatymą, nes nedeklaravo, kad yra ministras.  

  "Aš esu tas, kuris sąmoningai slėpė nuo visuomenės, kad yra ministras. Aišku, gailiuosi ir taisydamasis, susitikdamas su žmonėmis dažniau pabrėšiu savo kalbose, kad esu ministras. Man labai gaila, kad tokia institucija, kuri turėtų  atlikti priežiūrą — viešieji ir privatūs interesai yra tikrai opi problema — tokiais sprendimais šiukšlina savo darbotvarkę ir diskredituoja save", — negaili ironijos Sinkevičius. 

  Kukuraitis sako, jog koją ministrams pakiša tai, kad jie atėjo į ministrų postus iš tokių sričių, kuriose nereikėjo deklaruoti savo interesų: "Didžioji dalis ministrų atėjo iš tokių sričių, kur nereikėdavo deklaruoti interesų ir tai buvo pirmas darbas, kuris buvo atliekamas. Daugelis ministrų pirmą kartą tai darė ir tos klaidos, man atrodo, visiškai normalu, kad jos pasitaikė."

  Premjeras Saulius Skvernelis teigia, kad tik pradėjus dirbti ministrams buvo pakviesti komisijos ekspertai, peržiūrėtos deklaracijos, bet po kiek laiko išlindo formalumai. Skvernelis sako nemanantis, kad ministrai siekė naudos sau ir turi būti "išprašyti" iš pareigų.

  "Valstiečių" lyderis Ramūnas Karbauskis, pats etikos sargų pripažintas pažeidęs įstatymą, kai nedeklaravo piniginių dovanų vaikams, neskuba smerkti ministrų. Tik sutinka, kad jau buvusios švietimo ministrės pažeidimas buvo pats rimčiausias. Ji nenusišalino nuo sprendimų, kai ministerijoje ir jai pavaldžiose įstaigose viešuosius pirkimus laimėdavo jos sutuoktinis.

  VTEK nekomentuoja, ar pažeidę įstatymą ministrai gali toliau eiti pareigas, tai esą premjero ir valdančiųjų reikalas.

  Dar šia tema

  Etikos komisija: Skvernelis įstatymo nepažeidė
  VTEK įtaria, kad Petrauskienės vyro įmonė nuolat laimi ŠMM viešuosius pirkimus
  VTEK tirs Vilniaus mero Šimašiaus elgesį
  Seime reikalaujama įvertinti galimą lobistinę Landsbergio veiklą
  VTEK kaltina Verygą: nenusišalino, kai iškilo interesų konfliktas
  Tegai:
  Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK), ministrai, Vyriausybė

  Svarbiausios temos