09:07 2020 Kovo 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.0977
 • RUB86.3819
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  183

  Ateityje, kuo daugiau Baltijos respublikų valdžios atstovai šauks apie "Rusijos agresiją", tuo mažesnius "dividendus" jie gaus iš Jungtinių Amerikos Valstijų ir Europos Sąjungos, mano ekspertė Viktorija Legranova

  VILNIUS, gruodžio 16 — Sputnik. Baltijos valstybėse gali prasidėti NATO ir Rusijos nebranduolinis ginkluotas konfliktas, kuriame abi pusės pasinaudos bombonešiais, lėktuvnešiais ir povandeniniais laivais, mano vienas Amerikos žurnalo "The National Interest" autorių Deividas Aksas. Straipsnyje teigiama, kad karo atveju Rusija gali "įsiveržti į pažeidžiamas NATO teritorijas, tarp jų į Lietuvą, Latviją ir Estiją, prieš atvykstant pastiprinimui".

  Buvusi Amerikos kariuomenės karininkė ir tarptautinio saugumo klausimų specialistė Viktorija Legranova interviu Sputnik Lietuva sakė, kad rimto Rusijos ir Vakarų konflikto atveju jau po kelių savaičių laimėtojų nebus.

  "Kalbant apie Rusijos veiksmus, šioje situacijoje esu įsitikinusi, kad Rusija gali atakuoti nuginkluojančiais, neutralizuojančiais smūgiais. Manau, kad tokio konflikto atveju bus naudojamos net ir sausumos pajėgos", — teigė ekspertė.

  Tuo tarpu, pasak jos, iš tikrųjų karo nebus ir negali būti.

  Kremlius, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алексей Дружинин

  "Rusijos gyventojų ir valdžios mentalitetas tiesiog yra ne toks, o šios Baltijos šalys niekam nereikalingos. Kam reikalingas šis žemės kampelis? Bet jei taip atsitiks, kad įvyks provokacija, aš esu šimtu procentų tikra, kad šios pajėgos bus visiškai sunaikintos... Ko gali imtis NATO? Dislokuos vieną ar dvi lėktuvnešių grupes? Antžeminės raketos šias grupes visiškai neutralizuos... Rusijai nereikės kažkur gabenti kariuomenės — Rusija atliks kovinius veiksmus iš savo teritorijos", — pažymėjo Legranova.

  Pasak jos, "jei kai kurie bepročiai, nenormalūs žmonės nuspręs kariauti su Rusija netoli jos sienų, tai bus liūdnas reginys".

  "Arba tai žmonės, kurie nesuvokia realybės, kurioje jie gyvena, arba jie yra nuotykių ieškotojai, kurie generuoja šias naujienas, norėdami pateisinti savo poelgius. O valdžia, kuri tai palaiko (turiu omenyje Baltijos šalių vadovybę), tiesiog siekia savo smulkių, savanaudiškų tikslų, nes žino, kad su amerikiečių pagalba jiems šis tas "nubyrės". Tačiau kuo ilgiau išliks tokia situacija, tuo mažiau bus naudos", — tikino ekspertė.

  Dar šia tema

  Ekspertas: Kaliningradas taps "pirmuoju taikiniu" NATO atakos prieš Rusiją atveju
  Ekspertas: vieningos Europos kariuomenės klausimu Baltijos šalys parems JAV
  "Integrity Initiative" ― kas kovoja su Rusija Lietuvoje?
  Valstybės Dūma ketina prašyti Putino nustatyti apribojimus Lietuvos uostams
  Tegai:
  karas, Baltijos šalys, Rusija

  Svarbiausios temos