04:08 2020 Rugpjūčio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1783
 • RUB85.6858
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  21

  Pasak "valstiečių" lyderio, Kvietkausko kandidatūra atitinka ne tik valdančiųjų, bet ir prezidentės lūkesčius

  VILNIUS, gruodžio 18 — Sputnik. Valdančiosios partijos "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga" pirmininkas Ramūnas Karbauskis patvirtino, kad kandidatą į kultūros ministrus pasiūlė būtent jis. Apie tai politikas pasakė interviu "Žinių radijas".

  Pasak Karbauskio, galimas naujas Kultūros ministerijos vadovas atitinka ne tik valdančiųjų lūkesčius, bet ir prezidentės, todėl artimiausiu metu bus patvirtintas. 

  "Taip, tai buvo mano siūlymas premjerui. Jis atitinka tuos reikalavimus, kurie turėtų būti keliami kultūros ministrui. Artimiausiu metu planuojama jį patvirtinti, taip patvirtinant tą faktą, kad ir prezidentei jis atitinka šiuos reikalavimus", ― teigė Karbauskis. 

  "Valstiečių" lyderis sako, kad į kitų ministrų paiešką jis nesikiša.

  "Aš drįsau siūlyti tik kultūros ministrą, nes esu Seimo Kultūros komiteto pirmininkas. Dėl švietimo ir mokslo ministro ir kitų sprendimų premjeras sprendžia su tais patarėjais ir komitetais, kurie yra pagal profilį", ― teigė "valstiečių" lyderis. 

  Lietuvos kultūros ministerija, archyvinė nuotrauka.
  © Sputnik / Александр Липовец

  Pasak Karbauskio, šiuo metu ieškoma švietimo ir aplinkos ministrų. 

  Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pirmadienį prezidentei pateikė kultūros ministro kandidatūrą ― literatūrologą Mindaugą Kvietkauską.

  Kandidatas ilgą laiką vadovavo Lietuvių literatūros ir tautosakos institutui, šiuo metu dirba instituto direktoriaus pavaduotoju, Vilniaus universitete baigė lietuvių kalbos ir literatūros studijas. Dirbo žurnalo "Metai" redakcijoje, studijavo judaiką Oksfordo universitete.

  Skvernelis pavadino Kvietkauską "savo srities profesionalu" ir pažymėjo, kad laukia "efektyvaus darbo kartu".

  Anksčiau Saulius Skvernelis paskelbė sprendimą pašalinti iš pareigų kultūros ministrę Lianą Ruokytę-Jonsson, švietimo ir mokslo ministrę Jurgitą Petrauskienę, taip pat aplinkos ministrą Kęstutį Navicką. Pasak jo, tai būtina, kad būtų tęsiamos reformos.

  Tegai:
  valstiečiai, Ramūnas Karbauskis

  Svarbiausios temos