00:59 2020 Liepos 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1342
 • RUB80.0425
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  "Šnipinėjimo skandalas" Lietuvoje (55)
  93

  Anksčiau saugumo tarnybų atstovai pareiškė, kad teisėsaugos institucijos nustatė žmonių grupę, kuri tariamai vykdė "šnipinėjimo operacijas Rusijos naudai"

  VILNIUS, gruodžio 19 — Sputnik. Naujas šnipinėjimo skandalas Lietuvoje yra dar viena vietos valdžios antirusiška akcija, pranešė Rusijos ambasados spaudos tarnyba Baltijos šalyse.

  "Neabejotina, kad čia pradėtos naujos šnipinėjimo pėdsakų paieškos yra dar viena rimta ir grubi antirusiška akcija", — pateikė atsakymą diplomatinė misija, paklausta apie tariamai atskleistą žvalgybos veiklą Rusijos naudai.

  Trečiadienį bendrosios spaudos konferencijos metu Lietuvos generalinis prokuroras Evaldas Pašilis, Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovas Darius Jauniškis ir policijos generalinis komisaras Linas Pernavas paskelbė apie "šnipų tinklo", kuris vykdė "žvalgybines operacijas Rusijos Federacijos naudai", sulaikymą.

  Anot jo, šiuo metu vyksta ikiteisminis tyrimas, pradėtas pagal Baudžiamojo kodekso 119 antrą dalį — dėl šnipinėjimo.

  Pernavas patvirtino, kad su šia byla yra susijusi grupė asmenų, visi įtariamieji sulaikyti, tačiau tikslus skaičius neatskleidžiamas. Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis spaudos konferencijos metu taip pat patvirtino, kad buvęs Socialistinio liaudies fronto pirmininkas Algirdas Paleckis, kuris šioje byloje kaltinamas šnipinėjimu, sulaikytas nuo spalio mėnesio. Tačiau Pašilis neminėjo kitų sulaikytųjų pavardžių.

  Be to, vakar Rusijos istorikas Valerijus Ivanovas buvo suimtas tariamai už šaunamojo ginklo laikymą.

  Temos:
  "Šnipinėjimo skandalas" Lietuvoje (55)

  Dar šia tema

  Lietuvos specialiosios tarnybos bandė patekti į Rusijos istoriko butą
  Latvijoje sulaikytas pensininkas, įtariamas šnipinėjimu Rusijos naudai
  Tegai:
  Algirdas Paleckis, Rusijos ambasada Lietuvoje, šnipinėjimas

  Svarbiausios temos