04:56 2019 Gegužės 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1187
 • RUB72.1352
  Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, archyvinė nuotrauka

  Nesugebėjimas sustabdyti Astravo AE statybų tapo metų nesėkme — URM

  © Flickr/ CC BY-NC-SA 2.0 / Lithuanian Ministry of Foreign Affairs
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (177)
  5610

  Linas Linkevičius pripažino, kad nepaisnat Vilnius pastangų kovoje su Baltarusijos branduoliniu projektu, "objektas tebestatomas"

  VILNIUS, gruodžio 20 — Sputnik. Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Vilniaus bandymus surengti tarptautinę kampaniją prieš atominės elektrinės statybą Baltarusijoje pavadino šalies užsienio politikos metų nesėkme.

  "Nepaisant didelių mūsų pastangų, (nepavyko — red.) situacija su Astravu", — ketvirtadienį kalbėjo Linkevičius interviu "Žinių radijui". Pasak ministro, šiais metais Vilnius, bandydamas kovoti su Baltarusijos branduoliniu projektu, apie šimtą kartų įvairiuose tarptautiniuose susitikimuose iškėlė Baltarusijos atominės elektrinės klausimą. "Deja, tas objektas tebestatomas", — sakė Linkevičius.

  Jo nuomone, Lietuva per vėlai sureagavo į Astravo projektą. "Tą intensyvų stabdymą reikėjo daryti nuo pat pradžių, nes pradėta statyti objektą 2009 metais, pripažinkim, nebuvo tokio intensyvaus priešinimosi, ir po to, kai jau buvo investuota, labai sunku kažką pakeisti", — pažymėjo užsienio reikalų ministras.

  Baltarusijos AE statoma šalia Astravo miesto, Gardino srityje, apie 50 kilometrų nuo Vilniaus, o tai lemia Lietuvos nepasitenkinimą. Lietuvos valdžia laiko AE atsiradimą šalia valstybės sienų "grėsme nacionaliniam saugumui" ir visais būdais stengiasi išvengti energijos eksporto iš "nesaugios" elektrinės į Lietuvą.

  Savo ruožtu Minskas pabrėžia, kad Baltarusijos AE atitiks tarptautinius saugos reikalavimus, o visas Vilniaus pretenzijas laiko "politizuotomis".

  Spalio mėnesį TATENA pareiškė, kad Baltarusijos atominėje elektrinėje sukurti "efektyviai veikiantys ir patikimi mechanizmai" avarinės parengties ir reagavimo srityje.

  Anksčiau Baltarusija pareiškė, kad AE statyba Astrave artėja prie pabaigos. Astravo atominės elektrinės 1-ojo bloko "fizinis paleidimas" planuojamas 2019 metų kovą, o antrojo — 2020 metais.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (177)

  Dar šia tema

  VRM atnaujino evakuacijos planą avarijos Astravo AE atveju
  Astravo AE statybos jau baigiamos
  "Avarija Astravo AE": Baltarusijoje įvyko pratybos dėl avarijos likvidavimo
  Tegai:
  Astravo AE, Lietuvos respublikos užsienio reikalų ministėrija (URM), Linas Linkevičius

  Svarbiausios temos